آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۶۱۴

 • بسته حفظ توان تولید

  دنیای اقتصاد: ارائه بسته پیشنهادی بخش خصوصی در مورد «حفظ توان تولید در سال ۹۸»، اصلی‌ترین محور هشتاد و پنجمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بود. این بسته پیشنهادی که از سوی معاونت اقتصادی پارلمان بخش خصوصی کشور طراحی شده،‌ تلاش کرده است ضمن برشمردن مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلات ساختاری تولید، مسیر‌ رونق و بهبود عملکرد این بخش را پیش روی سیاست‌گذاران قرار دهد. پژوهش مذکور در بخش مربوط به «اهم چالش‌های ساختاری بخش تولید»، ۱۱ مورد را به‌عنوان مهم‌ترین مشکلات ساختاری مورد توجه قرار داده است و در بخش دیگر نیز ۱۰ راهکار پیشنهادی را با هدف برون‌رفت از چالش‌های ساختاری بخش تولید ارائه کرده است.
 • تجار ایرانی و روس جلسات مشترک می‌گذارند

  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو: بر اساس توافق وزیران انرژی ایران و روسیه، مقرر شد در حاشیه دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی، جلسات مشترکی بین تجار دو طرف برگزار شود تا به تفاهم‌های لازم برای اجرای پروژه‌های آتی دست یابند.
 • تخلیه ۳ سد تهران به دلیل احتمال وقوع باران‌های سیل آسا‌

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از تخلیه سه سد کرج، لتیان و ماملو به دلیل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در مورد احتمال وقوع باران‌های سیل آسا خبر داد.
 • اخذ مالیات بر عایدی سرمایه برای حمایت از تولید

  شاتا: معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اخذ مالیات بر مبنای عایدی سرمایه در شرایط فعلی اقتصاد برای حمایت از تولید لازم و ضروری است.
 • تعیین حریم و بستر ۵۳ هزار کیلومتر از رودخانه‌های کشور

  دنیای اقتصاد: مدیرکل دفتر حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: تاکنون مطالعات حد بستر و حریم ۷۰ درصد رودخانه‌های دارای اولویت به‌طول ۵۳ هزار کیلومتر انجام شده است و براساس اهداف برنامه ششم توسعه، مانده تعهدات تا پایان سال محقق خواهد شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) غلامرضا مدنیان افزود: براساس آخرین استعلام انجام شده در فروردین سال‌جاری ۶۲ هزار و ۷۱۶ هکتار از اراضی بستر و ۲۹ هزار و ۲۲۰ هکتار از اراضی حریم رودخانه‌ها تصرف‌ شده است. وی افزود: از مجموع تصرف‌های شناسایی شده، ۸۰ درصد در مرحله شناسایی و تکمیل پرونده و حدود ۲۰ درصد از موارد دارای پرونده قضایی است و براساس آرای قضایی تعیین تکلیف خواهند شد. مدنیان با بیان اینکه از این سهم ۲۸ درصد در مناطق شهری و ۳۲ درصد در مناطق روستایی واقع شده‌اند، اضافه کرد: از کل تصرف‌های شناسایی شده، ۲ درصد به تصرف ارگان‌های دولتی اختصاص دارد که انتظار می‌رود در قالب جلسات شورای حفظ حقوق بیت‌المال و شورای تامین هر استان حل و فصل شود.

بیشتر