آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۵۶۸

 • حرف و عمل وزیر کار

  دنیای اقتصاد: از زمان فعالیت محمد شریعتمداری، به‌عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیش از ۴ ماه می‌گذرد. «دنیای اقتصاد» در یک گزارش به بررسی وعده و عملکرد شریعتمداری در این مدت پرداخته است. این بررسی‌ها نشان می‌دهد که از ۱۵ وعده مهم وزیر تعاون، ۷ وعده تحقق نیافته، ۴ وعده در حال پیگیری بوده و یک وعده به‌طور کامل محقق شده است. همچنین وضعیت سه وعده نیز نامشخص است و نمی‌توان بررسی دقیقی از آن ارائه کرد. در روزهای آینده، گزارش عملکرد سایر اعضای تیم اقتصادی دولت نیز منتشر خواهد شد.
 • عبور حجم بارش‌های کشور از مرز ۲۰۰ میلی‌متر

  دنیای اقتصاد: حجم بارش‌های فصل پاییز کشور از ابتدای سال آبی ۹۸-۹۷ (اول مهرماه) تاکنون به ۹/ ۲۰۰ میلی‌متر رسید که در مقایسه با میانگین ۱۱ ساله اخیر از ۷/ ۱۳۷ میلی‌متر افزایش برخوردار بوده است.
 • چهار مغایرت‌ طرح نمایندگان برای احیای وزارت بازرگانی

  دنیای اقتصاد: طرح «تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی» پس از سه بار مخالفت از سوی مجلس این بار از سوی اداره کل تدوین قوانین مجلس مغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی، ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه و بند ۱۶ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و بند ۱۰ سیاست‌های کلی نظام اداری شناخته شد. اعلام چهار مغایرت‌ طرح جدید نمایندگان برای احیای وزارت بازرگانی با قوانین بالادستی از سوی این اداره در حالی است که دولت روحانی از اوایل سال ۹۶ به‌شدت به دنبال تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و احیای وزارت بازرگانی است.
 • تعجیل در ترخیص ماشین‌آلات مشمول مصوبه هیات وزیران

  شاتا: معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تخصیص ارز مرجع (۴۲۰۰ تومانی) برای تسویه تعدادی از اسناد اعتباری صاحبان صنایع با مصوبه اخیر هیات وزیران خبرداد و گفت: واحدهای تولیدی در فرصت باقی مانده هرچه سریع‌تر نسبت به ترخیص ماشین‌آلات مشمول مصوبه اخیر هیات وزیران اقدام کنند.
 • مالیات مشاغل خرد و کوچک در سال ۹۸ افزایش نمی‌یابد

  خبرگزاری تسنیم: رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در سال جاری مقرر شد تا گروه سوم اصناف که شامل مشاغل خرد و کوچک هستند، مشمول افزایش مالیات نشوند. سعید ممبینی با اشاره به مشکلات برخی اصناف در رکود یک ساله اخیر و در واکنش به پیشنهاد برخی اصناف برای در نظر گرفتن تنفس مالیاتی در سال جاری اظهار کرد: با توجه به اینکه طی یکی دو سال گذشته شاهد رکود در بازار و مشکلات اقتصادی بوده‌ایم، پیشنهادهایی به سازمان مالیاتی داده شده ولی اتاق اصناف ایران پیشنهادی از جنس تنفس مالیاتی ندارد. رئیس اتاق اصناف ایران افزود: ما در این شرایط پیشنهاد داده‌ایم که در تعیین مالیات اصناف، سازمان امور مالیاتی با در نظر گرفتن رکود ۲ ساله اخیر و مشکلات اصناف در این مدت، مالیات بر درآمد آنها را تعیین کند. وی گفت: البته خوشبختانه مقرر شده است تا گروه سوم اصناف که شامل مشاغل خرد و کوچک هستند، با توجه به معافیت‌های مالیاتی، مشمول افزایش مالیات نشوند. به گفته ممبینی، گروه و دسته سوم شامل مشاغلی است که حجم فروش کالا و خدمات آنها طی یک سال کمتر از یک میلیارد تومان است.
 • فرسودگی یک‌سوم ترانس‌های برق

  خبرگزاری فارس: عضو سندیکای صنعت برق ایران با اشاره به اینکه ۷۰۰ هزار ترانس در شبکه توزیع برق استفاده می‌شود، گفت: یک سوم این ترانس‌ها فرسوده و نیازمند تعویض هستند،اما هزینه خرید ترانس برق نسبت به سال گذشته ۶/ ۲ برابر افزایش پیدا کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر