آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۵۵۶

 • صنایع ماندگار در تلاطم اقتصادی

  دنیای اقتصاد: کدام صنایع در تلاطمات و تکانه‌های اقتصادی ماندگار و مقاوم‌تر خواهند بود؟ آسیب‌شناسی‌ها نشان می‌دهد بنگاه‌هایی که نتوانند هزینه تولید را کاهش و سیاست جدی برای بهبود تولیدشان اتخاذ کنند با چالش‌ها و دست‌اندازهای پرخطری روبه‌رو خواهند شد. براساس سنجش متولیان وزارت صمت، بنگاه‌هایی که «تکنولوژی‌ و فناوری‌شان را تغییر ندهند» و «بهره‌وری و قدرت چانه‌زنی نداشته باشند» محکوم به فنا و در نهایت قدرت رقابت خود را در بازارهای جهانی و صادراتی از دست خواهند داد.
 • رحمانی وضعیت بازار کالاهای اساسی‌را تشریح کرد

  دنیای اقتصاد: افزایش قیمت برخی کالاهای اساسی در هفته‌های اخیر از یکسو و شایعات مطرح شده مبنی بر کمبود برخی کالاها در بازار موجب شد وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس که با هدف تنظیم بازار و تامین کالا‌های اساسی برگزار شد از بازگشت آرامش به بازار گوشت در دو هفته آینده خبر دهد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام این خبر افزود: با تدابیری که اندیشیده شده انتظار می‌رود تا دو هفته دیگر بازار گوشت آرام شود و قیمت‌ها متعادل شود.
 • سه عامل رکود شهرک‌های صنعتی

  شاتا: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که در یک سال گذشته با تزریق منابع ریالی به واحدهای تولیدی، حدود یک‌هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی به چرخه تولید بازگشت.
 • دو انتصاب جدید در وزارت صنعت

  شاتا: وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت در دو حکم جداگانه دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی و مدیر کل دفتر بودجه و امور مجامع این وزارتخانه را منصوب کرد. براساس احکام صادره رضا رحمانی، فرحناز رافع را به سمت دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی و لیلا مرادی را به سمت مدیر کل دفتر بودجه و امور مجامع وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.
 • فاز نخست سامانه «تاپ»، آماده رونمایی

  شاتا: با اجرای طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار(تاپ) بخش صنعت، معدن و تجارت از پتانسیل‌های دانش‌آموختگان مشمول خدمت سربازی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی بهره‌مند خواهند شد. فاز نخست سامانه الکترونیکی طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار(تاپ) به منظور ثبت‌نام بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری و ثبت نیازهای پژوهشی و فناورانه آنها روز سه‌شنبه با حضور وزیر، معاونان و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران انجمن‌های تخصصی و بنگاه‌های منتخب رونمایی می‌‌شود.
 • سه گام حمایتی مجلس از تجدیدپذیرها

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر نیرو از سه گام حمایتی مجلس از انرژی‌های تجدیدپذیر خبر داد. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سیدمحمد صادق‌زاده در اولین همایش ملی تجلیل از فعالان صنعت حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر با اشاره به سه گام اصلی مجلس شورای اسلامی برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور، گفت: نمایندگان خانه ملت در گام نخست با طرح مساله اصلاح الگوی مصرف انرژی که بعدها به قانونی در این زمینه مبدل شد، توانستند یکی از مترقی‌ترین قوانین توسعه تجدیدپذیرها را رقم بزنند.
 • برگزاری شانزدهمین دوره اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی

  گروه بنگاه‌ها: شانزدهمین دوره اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی با موضوع رهبری سازمانی در محیط ناپایدار، روز گذشته دوشنبه با حضور ابوالفضل کیانی بختیاری، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، مقامات، مدیران ارشد سازمان‌ها و متخصصان این حوزه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر