آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۵۵۵

 • بازندگان صلح چین و آمریکا

  دنیای اقتصاد: از توافق چین و آمریکا برای رسیدن به صلح تجاری چه کشورهایی زیان خواهند برد؟ نشریه آمریکایی «فوربس» در گزارشی، بازندگان صلح تجاری را معرفی کرده است. گزارش این نشریه نشان می‌دهد که تعرفه‌های آمریکا بر واردات محصولات چینی، قراردادهای تولید را به سمت‌ کشورهای «آسه‌آن» همچون ویتنام و تایلند متمایل کرده است. گرچه ۱۰ کشور عضو این اتحادیه تجاری در سال‌های اخیر شاهد افزایش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی بوده‌اند، اما جنگ‌تجاری روند ورود سرمایه به این منطقه را تشدید کرده است.
 • تاوان نرخ غیرواقعی آب و برق

  دنیای اقتصاد: نظام قیمت‌گذاری ناکارآمد و غیرشفاف آب و برق در ایران، چند سالی است جریان مالی این بخش‌ها را دچار عدم توازن و وزارت نیرو را با کسری بودجه سیستماتیک مواجه کرده است. به اعتقاد ناظران، این ساختار معیوب نتیجه‌ای جز «عدم تعادل درآمدها و هزینه‌ها»، «انباشت بدهی‌ها» و «مصرف غیربهینه» در پی نداشته است.
 • اولویت اول در وام صنعتی

  ایبنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با قائم مقام بانک مرکزی، مدیران عامل بانک‌ها و معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بخش صنعت و معدن ۶۲ درصد از مالیات و بخش زیادی از بیمه کارگری را پرداخت می‌کند، از این رو باید به‌طور ویژه مورد توجه قرار گیرد و اگر قرار باشد بانک‌ها یک روزی به کمک تولید بیایند، امروز همان روز است. رضا رحمانی با تاکید بر اینکه سال آینده موتور پیشران اقتصاد کشور، صادرات است گفت: اولویت دولت برای پرداخت تسهیلات، واحدهایی است که در زنجیره تولید محصولی قرار دارند، مواد اولیه محصولات اساسی و پُرمصرف را تولید می‌کنند، محصولاتشان صادراتی است یا اشتغال بالایی دارند.
 • انعقاد تفاهم‌نامه توسعه حمل‌ونقل معدن

  دنیای اقتصاد: تفاهم‌نامه توسعه زیرساخت حمل‌ونقل معدن، بین «ایمیدرو» با «فدراسیون حمل‌ونقل و لجستیک» و «خانه معدن ایران» امضا و مبادله شد. این تفاهم‌نامه قرار است توسعه حمل‌ونقل را برای اهداف کلان و زیرساختی بخش معدن و صنایع معدنی به ارمغان آورد.
 • سه رویداد در جشنواره صنایع غذایی

  گروه بنگاه‌ها: یازدهمین جشنواره علوم و صنایع غذایی ایران، دهمین همایش تحقیق و توسعه برتر صنایع غذایی و نخستین همایش پژوهش‌های نوین در حوزه R&D با محوریت فرآورده‌های لبنی با همکاری شرکت صنایع شیر ایران در انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برگزار شد.

بیشتر