آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۵۱۸

 • کندی نبض تولید در میانه پاییز

  دنیای اقتصاد: آمار اعلام شده از روند تولید ۳۹ محصول منتخب در دومین ماه پاییز از تداوم رکود در تولیدات صنعتی و معدنی حکایت دارد؛ براساس آمار اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدت زمان مورد بررسی دو گروه «لوازم‌خانگی» و «خودرو» بیشترین افت تولید را داشته‌اند. اعمال تحریم‌های جدید و چالش‌ برای دسترسی به مواد اولیه، برای این دو گروه چالش برانگیز شده و این احتمال وجود دارد که افت بیش از پیش تولید این محصولات در ماه‌های آینده نیز ادامه‌دار باشد.
 • قوت و ضعف طرفین جنگ‌تجاری

  دنیای اقتصاد: به دنبال جنگ تجاری دونالد ترامپ علیه چین، اقتصاد آمریکا متحمل دردهایی واقعی شده است که در ماه‌های آینده بیش از پیش نمایان خواهد شد. بر اساس یافته‌های گزارشی که «بانک آمریکا» منتشر کرده است، در حالی که جنگ تعرفه‌ای دو غول اقتصادی دنیا تا کنون صدماتی به رشد اقتصادی چین وارد ساخته، اثرات گسترده آن بر اقتصاد آمریکا تاکنون خاموش بوده است.
 • خاموشی ابدی بانی «کبریت توکلی»

  دنیای اقتصاد: تقی توکلی از نسل تکنوکرات‌هایی که در دهه ۴۰ کمک کرد تا چرخ صنعتی کشور بچرخد، روز گذشته در سن ۸۷ سالگی دار فانی را وداع گفت. توکلی کارآفرین و بنیان‌گذار صنعت نوین آذربایجان و از بانیان اصلی صنعت ماشین‌سازی تبریز و فرزند «حاج علی عسگر توکلی» مالک و بنیان‌گذار کارخانه «کبریت توکلی» تبریز بود. توکلی به همراه پدرش خدمات بسیاری را برای صنعت کشور انجام داده‌اند که علاوه‌بر کارخانه کبریت توکلی می‌توان به راه‌اندازی اولین کارخانه برق خصوصی، احداث کارخانه نئوپان، احداث کارخانه فورمیکاسازی و احداث کارخانه نئوپان روکش‌دار اشاره کرد.
 • فرآورده‌های لبنی؛ محور همایش پژوهش‌های نوین

  گروه بنگاه‌ها: نخستین همایش پژوهش‌های نوین در حوزه R&D و شرکت‌های برتر صنایع غذایی با محوریت فرآورده‌های لبنی همزمان با یازدهمین جشنواره علوم و صنایع غذایی (جایزه دکتر حبیب‌الله هدایت) و دهمین همایش تحقیق و توسعه برتر(جایزه شهاب) ۴ اسفند ماه در انستیتوی تغذیه برگزار می‌شود.
 • برگزاری نهمین نمایشگاه بین‌المللی معماری

  گروه بنگاه‌ها: نهمین نمایشگاه بین‌المللی معماری، دکوراسیون داخلی و خانه مدرن (میدکس) از ۲۱ تا ۲۴ دی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران با حضور بیش از ۱۸۰ شرکت داخلی و خارجی برگزار می‌شود.
 • ویژگی‌های نهمین دوره همایش چشم‌انداز صنعت فولاد

  دنیای‌اقتصاد: نهمین دوره همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار مطابق سنوات گذشته در دو روز برگزار می‌شود. در روز اول علاوه بر سخنرانی‌های اصلی، برگزاری سه میزگرد تخصصی نیز پیش‌بینی شده است. در روز دوم نیز برگزاری کارگاه‌های آموزشی در نظر گرفته شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر