آرشیو روزنامه شماره ۴۵۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۵۱۱

 • راه نجات از تراز منفی آب و برق

  دنیای اقتصاد: حضور رئیس‌جمهور در وزارت نیرو با اعلام اولویت‌های تامین مطمئن آب و برق پایدار همراه بود. حسن روحانی در جمع متولیان نیروی کشور با ترسیم تصویری از وضعیت آب و برق در سال‌جاری از احتمال وقوع مشکلات بزرگ در این حوزه‌ها سخن به‌میان آورد. روایت رئیس‌جمهور از مخابره هشدارهای وزیر نیرو سابق درمورد کاهش منابع آبی و جیره‌بندی احتمالی آب تهران در سال گذشته اظهارات وی را به این سمت سوق داد که مبنای اداره منابع آب و برق در سال آتی باید بر پایه ادامه خشکسالی‌ها و حفظ منابع فعلی بنا شود.
 • لایحه بودجه سال ۹۸ با نگاهی به بخش معدن

  دکتر بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران
  بودجه یک کشور نشان‌دهنده جایگاه دولت در اقتصاد و تعیین‌کننده حدود دخالت دولت در جامعه است، بنابراین تحلیل ارقام و اعداد ارائه شده در بودجه تا حدودی وضعیت یکساله اقتصادی کشور را برای فعالان اقتصادی و مردم به تصویر می‌کشد. لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ نیز مانند هر سال دچار نقاط قوت و ضعف‌هایی است. به‌طور مثال، از نقاط قوت این لایحه کاهش ۵/ ۱۷ درصدی «سایر هزینه‌ها» و در عوض افزایش ۲۰ درصدی هزینه «رفاه اجتماعی» است که از اصلی‌ترین وظایف دولت به شمار می‌آید.
 • گردهمایی نهم بزرگان فولاد

  دنیای اقتصاد: نهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار بهمن ماه امسال برگزار می‌شود. این همایش با ابتکار روزنامه «دنیای اقتصاد» و با همکاری «شرکت معدنی و صنعتی چادرملو»، «شرکت معدنی و صنعتی گل گهر» و «شرکت فولاد مبارکه اصفهان» در دو روز نهم و دهم بهمن ماه امسال برگزار و در آن بزرگان صنعت فولاد گرد هم می‌آیند تا در گفت‌وگوی مستقیم و چهره به چهره با یکدیگر، فرصت‌ها و چالش‌های این صنعت را بررسی کنند.
 • حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از محصولات بومی

  گروه بنگاه‌ها: رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی بر لزوم توجه و حمایت از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت که توانایی رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی دارند، تاکید کرد.

بیشتر