آرشیو روزنامه شماره ۴۵۰۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۵۰۸

 • رشد محسوس مجوزهای صنعتی

  دنیای اقتصاد: آمارهای جدید صنعتی در اولین ماه پاییز از رشد محسوس سرمایه‌گذاری حکایت دارد. ارزیابی صورت وضعیت مجوزدهی صنعتی در ۷ ماه منتهی به مهر سال جاری اشتیاق سرمایه‌گذاران داخلی را برای دریافت جواز تاسیس نشان می‌دهد؛ به‌طوری‌که میزان جوازهای صادره به نسبت سال گذشته حدود ۲۲ درصد رشد داشته است. آمار ثبت‌شده در ماه مهر نیز حاکی از رشد بیش از ۱۳ درصدی صدور جوازهای تاسیس است. این روند مثبت در صدور پروانه‌های بهره‌برداری نیز دیده می‌شود. مطابق آمار میزان پروانه‌های بهره‌برداری نیز رشد بیش از ۲۲ درصدی را در ماه مهر ثبت کرده است.
 • منوی همکاری عراق و ایران در صنعت برق

  دنیای اقتصاد: پس از رایزنی‌های فشرده دو روزه متولی نیروی کشور با وزیر برق عراق، دو کشور یادداشت تفاهم همکاری مشترک در بخش نیرو امضا کردند. رضا اردکانیان بعد از امضای این تفاهم‌نامه آن را یک روز تاریخی در صنعت برق برشمرد و عنوان کرد که این یادداشت تفاهم تبیین‌کننده چارچوب‌های بلندمدت همکاری‌های مشترک بین دو کشور در حوزه نیرو و بازسازی صنعت برق عراق با کمک و مشارکت توانمندی‌ها و فناوری‌های شرکت‌ها و موسسات ایرانی است.
 • نهاده‏های تولید در صنعت فلزات و فولاد

  مهندس علی حسین زاویه دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت مواد نسوز
  سابقه تولید آهن در چند هزار سال پیش در ایران، احداث کوره بلند و رسیدن از ظرفیت ۶۰۰ تن به ۲۵ هزار تن در سال و دریافت عنوان یازدهمین کشور تولیدکننده فولاد در جهان هیچ‌کدام اتفاقی نبوده و قطعا اراده‌ای ملی حامی این حرکت بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر