آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۱۶

 • تمدید فرصت برگشت ارز صادراتی

  دنیای‌اقتصاد: فرصت برگشت ارز صادراتی تمدید می‌شود. این وعده‌ای است که وزیر صنعت، معدن و تجارت به تجار داده و اعلام کرد که با توجه به مهلت ۶ ماهه دولت برای بازگشت ارز حاصل از صادرات، درصورتی‌که لازم باشد این مهلت تمدید می‌شود. در تیرماه امسال براساس بخشنامه‌ای که از سوی معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شده بود، فرصت بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور از ۶ ماه به دو ماه کاهش یافته بود؛ اما به‌دلیل انتقاد فعالان اقتصادی در عمل همان مهلت ۶ ماهه رسمیت یافت.
 • سقف مجاز افزایش قیمت‌ها

  دنیای اقتصاد: مکانیزم تنظیم بازار و کارکرد اجتماعی آن از سوی متولیان صنعت کشور تشریح شد. ارزیابی سیاست‌‌گذاری‌ها در شیوه انتظام‌بخشی به بازارها حاکی از آن است که آنچه تا به امروز در ساختار تنظیم بازار کشور مورد توجه واقع شده تنها کنترل قیمت‌ها بوده است.
 • ضرورت اعطای اختیارات ویژه به استان‌ها در دوران تحریم

  دنیای اقتصاد: گردهمایی روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با حضور معاونان وزارت صمت در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. به گزارش شاتا، معاون امور صادراتی و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در این نشست درباره ممنوعیت‌هایی که برای صادرات تعیین شده توضیح داد و نقش سامانه‌های کنترل‌کننده صادرات و واردات را در تسهیل این امر بسیار موثر دانست. خسروتاج در همین مورد گفت: بر اساس بخشنامه صادر شده توسط روسای سه قوه ممنوعیت صادرات و همچنین تعیین شرایطی برای صادرات کالاها به عهده وزارت صنعت، معدن وتجارت است. وی در ادامه افزود: در همین راستا مسوولیت تنظیم بازار در خصوص قیمت‌گذاری، تعیین شبکه توزیع و...به ستاد تنظیم بازار واگذار شده است.
 • سردرگمی در تصمیمات خلق‌الساعه

  دنیای اقتصاد: حدود یک ماه از ابلاغ بسته جدید ارزی می‌گذرد. به اعتقاد فعالان بخش خصوصی اگرچه دولت با اجرای بسته جدید ارزی یک گام روبه‌جلو برداشته، اما وضعیت فعلی هنوز ناپایدار است و عرصه را برای فعالیت تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان دشوار کرده است.
 • پیگیری حقابه ایران از رودخانه‌های مرزی

  دنیای اقتصاد: معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه انتظار داریم عراق به تامین حقابه هورالعظیم پایبند باشد، تاکید کرد: وزارت امور خارجه موضوع حقابه کشورمان از رودهای مرزی را فعالانه و با جدیت دنبال می‌کند. به گزارش «ایلنا» اسحاق جهانگیری در جلسه شورای عالی آب با اشاره به گزارش‌‌های ارائه شده درخصوص آخرین وضعیت تالاب هورالعظیم و تلاش‌‌‌های انجام شده برای مهار آتش در این تالاب گفت: ایران آمادگی دارد در زمینه خاموش کردن آتش تالاب هورالعظیم کمک‌‌های لازم را به دولت عراق انجام دهد.
 • ۴۶ سد بزرگ در وضعیت بحرانی

  دنیای اقتصاد: مدیرکل دفتر مدیریت بحران منابع آب ایران با تاکید بر اینکه از ۱۱۰ سد بزرگ تامین‌کننده آب شرب کشور حدود ۴۶ سد دارای وضعیت بحرانی است، گفت: تمامی سدها باید یک ذخیره استراتژیکی برای مدت ۱۸ ماه داشته باشند که در این سدها ما شرایط ذخیره استراتژیک را برای این بازه زمانی نداریم. به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سیف‌الله آقابیگی در برنامه روی خط شبکه خبر به تشریح آخرین وضعیت بارندگی‌های کشور پرداخت و افزود: تا اواخر هفته گذشته میزان بارش‌های کشور نسبت به سال آبی گذشته ۲۷ درصد و در مقایسه با آمار بلندمدت ۵۰ ساله نیز حدود ۳۱ درصد کاهش داشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر