آرشیو روزنامه شماره ۴۴۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۱۵

 • عارضه‌یابی صنعت با نسخه آسیایی

  دنیای اقتصاد: متولیان صنعت کشور نقشه راه همکاری شرکت‌های کوچک و متوسط با چهار کشور را نشانه‌گذاری کردند. در مختصات این نقشه که نام دو کشور اروپایی «اتریش و آلمان» و دو کشور آسیایی «کره‌جنوبی و ترکیه» به چشم می‌خورد، سازوکار ارتباط SMEهای ایرانی با این کشورها تبیین شده است. ارزیابی‌ها حاکی از آن است که وزارت صنایع کوچک کره‌جنوبی به تازگی با هدف ارتقای فناوری آموزش و عارضه‌یابی صنایع کوچک و متوسط ایران اعلام آمادگی کرده است.
 • مشمولا‌‌ن جدید دلا‌ر ۴۲۰۰

  دنیای اقتصاد: فهرست مشمولان جدید دلار ۴۲۰۰ تومانی اعلام شد. مطابق نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت به رئیس‌کل بانک مرکزی فهرست جدید مشتمل بر ۷۵ قلم کالا است که در گروه کالاهای اساسی و ضروری جانمایی شده‌اند. طبق سیاست جدید ارزی که از سوی بانک مرکزی اعلام شده است، تنها گروه کالایی «یک» که عمدتا شامل دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی می‌شود، می‌توانند از ارز دولتی استفاده کنند و کالاهای دیگر باید از محل بازار دوم تامین ارز شوند. پیش از این نیز ۲۵ ردیف کالایی مشمول ارز با نرخ رسمی معرفی شده بود.
 • فرمول جدید برای فروش لوازم خانگی

  دنیای اقتصاد: چانه‌زنی برای افزایش رسمی قیمت لوازم خانگی بالاخره نتیجه داد و تولیدکنندگان لوازم خانگی توانستند موافقت اولیه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای افزایش ۲۰ درصدی قیمت لوازم خانگی در بازار را کسب کنند.
 • چالش‌های تولید پوشک بچه

  ایرنا: مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص چالش‌های تولید پوشک بچه در کشورگفت: سال گذشته واردات اغلب مواد اولیه تولید پوشک با ارز مبادله‌ای انجام می‌شد و اوایل امسال نیز در گروه کالاهای اساسی قرار داشت؛ اما اکنون باید ارز مورد نیاز این اقلام از بازار ثانویه تامین شود.
 • شرایط فرسایشی بنگاه‌های کوچک و متوسط

  محمدحسین برخوردار
  همه به روشنی می‌دانیم که بنگاه‌های کوچک و متوسط، یکی از مهم‌ترین شریان‌های اصلی اشتغال زایی در جهان امروز شناخته می‌شوند و کشورهای مختلف به منظور رهایی از بحران اشتغال و افزایش شتاب توسعه‌ای خود، تمرکز ویژه‌ای بر رشد و بالندگی این بنگاه‌ها دارند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر