آرشیو روزنامه شماره ۴۴۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۴۰۶

 • استراتژی بهینه برای صنعت

  دنیای اقتصاد: بازوی پژوهش‌های مجلس در گزارشی سه رویکرد تدوین سیاست صنعتی را بررسی کرد. براساس ارزیابی صورت گرفته از سوی این نهاد پژوهشی شواهد و قرائن برای توجیه لزوم به کارگیری سیاست صنعتی به اندازه کافی قوی و محکم است، اما چالش اصلی، تدوین و پیاده سازی سیاست صنعتی ازسوی دولت‌ها به خصوص دولت های نه چندان کارآمد در کشورهای درحال توسعه است.
 • تکرار اولتیماتوم چهارساله

  دنیای اقتصاد: فهرست جدید توانمندی‌های داخلی در بخش تولید و خدمات از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد. بررسی جزئیات این لیست تازه منتشر شده در پورتال وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد در کنار به‌روزرسانی فهرست ده‌گانه کالاهای ایرانی، این‌بار لیست توانمندی‌های خدماتی نیز برای نخستین بار در ۳ گروه جانمایی شده است.
 • مهر احتکار برکالای ثبت نشده در سامانه انبارها از شهریور

  دنیای اقتصاد: مدیر کل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت‌، معدن وتجارت با هشدار به انبارداران و توزیع‌کنندگان کالا گفت این افراد تا قبل از شهریور فرصت دارند کالاهای خود را در سامانه انبارها ثبت کنند و از این زمان به بعد هر کالایی که ثبت نشده باشد احتکار محسوب می‌شود.
 • طرح وزارت نیرو برای تامین برق تابستان ۹۸

  دنیای اقتصاد: معاون اول رئیس‌جمهور گفت: وزارت نیرو طرحی را برای تابستان سال آینده تدوین کرده تا با مشکل قطع برق مواجه نشویم که لازم است همه دستگاه‌های ذی‌ربط همچون سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی همکاری لازم را برای هر چه بهتر اجرا شدن این برنامه با این وزارتخانه انجام دهند.
 • ابلاغ نرخ خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های برق‌آبی کوچک

  دنیای اقتصاد: نرخ خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های برق آبی کوچک به ظرفیت ۱۰ مگاوات و کمتر ابلاغ شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، نرخ‌های پایه خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های برق آبی توسط وزیر نیرو ابلاغ شد که این نرخ‌ها در راستای توسعه هر چه گسترده‌تر استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و حضور حداکثری سرمایه‌گذاران غیردولتی تصویب و اعلام شده است.
 • برگزاری دوره پرورش مدیران حوزه صنعت

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد: یکی از وظایف اصلی سازمان مدیریت صنعتی، پرورش مدیر و توسعه ظرفیت‌های مدیریتی در کشور است و در همین راستا، دوره پرورش مدیران حوزه صنعت برگزار می‌شود.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر