آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۳۴۷

 • استارت فاز دوم کنترل قاچاق

  دنیای اقتصاد: لوازم خانگی تولید داخل کددار می‌شود. استارت طرح سامانه مدیریت شناسه کالا در راستای کنترل قاچاق از سال گذشته در کشور زده شد و براساس آن مقرر شد در فاز اول واردکنندگان کالا نسبت به دریافت شناسه اقدام کنند و در فاز بعد تولیدکنندگان کالاهای داخلی برای دریافت شناسه کالا وارد عمل شوند. روندی که با توجه به اعلام مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با گذشت یک سال از اجرای طرح کنترل قاچاق کالا حال نوبت به کالای لوازم خانگی داخلی رسیده که نسبت به دریافت شناسه کالا اقدام کنند.
 • سه مطالبه برای کسب‌وکار آنلاین

  دنیای اقتصاد: مطالعات پژوهشی نشان می‌دهد اگرچه کسب‌وکارهای آنلاین در بخش خصوصی شکل می‌گیرد، اما حمایت هوشمندانه دولت‌ها در ظهور و رشد مدل‌های جدید کسب‌وکار در قالب استارت‌آپ‌ها تاثیر بسزایی دارد. موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در گزارشی با بررسی تجارب جهانی و ارزیابی وضعیت ایران، با انتقاد از اینکه تعداد معدودی از استارت‌آپ‌های کشور در حوزه‌های صنعتی و معدنی مشغول به‌کار هستند، سه مطالبه برای توسعه این کسب‌وکارها در بخش صنعت و معدن به متولی این حوزه ارائه کرده است.
 • تغییر ساعت کاری استان‌های گرمسیر

  دنیای اقتصاد: مصوبه کاهش ساعت کاری در برخی استان‌ها به‌منظور مدیریت مصرف برق از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری به استانداری‌ها ابلاغ شد. براساس جزئیات اصلاح تصویب‌نامه هیات وزیران، ساعات کاری ادارات و دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و موسسات عمومی غیردولتی مناطق گرمسیری از نیمه خرداد تا نیمه شهریورماه جابه‌جا خواهد شد.
 • مشکلات تخصیص ارز اعلام شود

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با ارسال نامه‌ای به روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، خواستار معرفی اسامی شعب بانک‌هایی شد که ارز مورد نیاز واردات را اختصاص نمی‌دهند و اعلام کرد که هر نوع مشکلی در فرآیند تخصیص ارز به معاون صادراتی وزیر صنعت، معدن و تجارت اطلاع داده شود.
 • شیوه توزیع سیگار تغییر کرد

  دنیای اقتصاد: رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور از تغییر شیوه توزیع سیگارهای تولیدی و وارداتی خبر داد. به‌گفته علی اصغر رمزی براساس ابلاغیه صادر شده، توزیع سیگار اعم از تولیدی و وارداتی منحصرا از طریق سامانه جامع تجارت صورت می‌گیرد و توزیع خارج از سامانه، قاچاق تلقی خواهد شد. به گزارش «شاتا»، وی با بیان این مطلب افزود: حدود یک هزار توزیع‌‌کننده استانی در کشور فعالیت می‌کنند و تمامی این توزیع‌کنندگان مکلف هستند فعالیت‌های خود را در این سامانه ثبت کنند و توزیع خارج از این سامانه قاچاق تلقی و مجوز متخلفان باطل می‌شود.
 • توسعه فعالیت یک شرکت تولیدکننده ماشین‌های اداری در ایران

  گروه بنگاه‌ها: شرکت «لکسمارک» تولیدکننده بین‌المللی ماشین‌های اداری، با انتخاب یک نمایندگی رسمی به دنبال توسعه فعالیت‌های خود در ایران است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، شرکت صبا فرزانگان جم به‌عنوان نماینده رسمی و انحصاری محصولات لکسمارک در ایران پذیرفته و معرفی شد. برند لکسمارک در حوزه ماشین‌های اداری به خصوص دستگاه‌های پرینتر و چند کاره نامی معتبر و شناخته‌شده به شمار می‌آید.

بیشتر