آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۳۳۷

  • معافیت جدید مالیاتی تولید

    دنیای اقتصاد: بنگاه‌های تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری از پرداخت ۴درصد مالیات علی‌الحساب واردات قطعی معاف شدند. بر اساس بخشنامه‌ای که از سوی دفتر واردات گمرک ایران به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده؛ واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری و ماشین‌آلات خط تولید واحدهای تولیدی دارای جواز تأسیس از پرداخت ۴درصد مالیات علی الحساب واردات قطعی معاف شدند تا به این طریق هزینه‌های تامین مواد اولیه بنگاه‌های تولیدی در کشور کاهش یابد.
  • تامین ارز تولید و واردات کفش کلید خورد

    دنیای اقتصاد: به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت تامین ارز تولید و واردات صنعت کفش در دستورکار دولت قرار گرفت. اوایل اردیبهشت ماه امسال بود که حسن روحانی در جریان سفر به تبریز به‌طور سرزده از بازار و کارگاه‌های تولید کفش این شهر بازدید و دستورات لازم برای رفع برخی مشکلات این صنف را به دولتمردان خود ابلاغ کرد. در همین راستا محمد شریعتمداری، پیرو مشکلات فراوانی که درمورد تولید در صنعت کفش کشور وجود دارد، تامین ارز تولیدکنندگان و واردکنندگان مواد اولیه کفش را در دستور کار وزارتخانه متبوعش قرار داد.
  • فواید حضور یک شرکت حقوقی فرانسوی در ایران

    گروه بنگاه‌ها: موسسه حقوقی فرانسه، «ژید» حدود یک سال اخیر، دفتر خود را در تهران تاسیس کرده تا بتواند از این پس، از یکسو خدمات حقوقی بین‌المللی مورد نیاز ایرانیان را (که تاکنون برای استفاده از آنها به کشورهای دیگر مراجعه می‌کردند) در کشور ارائه کند و از سوی دیگر این موسسه قصد دارد به سرمایه‌گذاران خارجی که به دنبال ورود به بازار ایران هستند و به‌خصوص ایرانی‌های خارج از کشور مشاوره حقوقی ارائه کند.

بیشتر