آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۲۲۳

 • محدوده پرترافیک کار صنعتی

  دنیای ‌اقتصاد: محدوده‌های پرترافیک برای کار صنعتی معرفی شد.‌ بررسی جدیدترین آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت از مجوزهای صادره بیانگر آن است که از ۱۷ زیرگروه بخش‌های «صنعت؛ معدن؛ اصناف؛ تجارت خارجی؛ تجارت الکترونیک؛ پژوهش، فنی و مهندسی و تحقیق و توسعه» در ۷ ماه منتهی به مهر سال جاری در مجموع ۱۱ بخش توانسته‌اند در صدور مجوز رشد را تجربه کنند. در ۵ بخش نیز افت صدور مجوز ثبت شده و در بخش نمایندگی‌های خارجی نیز آماری ثبت نشده است.
 • تحویل کشتی‌های جدید به ایران از فروردین ۹۷

  ایرنا: مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: نخستین فروند از کشتی‌های سفارشی به کره جنوبی فروردین ۹۷ به ناوگان این شرکت افزوده می‌شود.
 • جذب ۲ میلیارد دلار سرمایه خارجی برای کوچک‌ها

  شاتا: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در یکصد روز اول دولت دوازدهم حدود دو میلیارد دلار برای ۳۷ پروژه کشور در حوزه صنایع متوسط و کوچک جذب شده است.
 • آخرین وضعیت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی

  دنیای اقتصاد: پنج واحد بخش بخار نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و دو واحد بخش گاز نیروگاه گازی خودمصرف در پاییز سال جاری وارد مدار برق کشور شد. مدیر عامل شرکت برق حرارتی با اعلام این خبر گفت: با بهره‌برداری از این واحدهای بخار در نیروگاه‌های شیروان، پرند، سمنگان و تابان، ۹۶۰ میلیون مترمکعب در مصرف سوخت صرفه‌جویی شد.
 • ۲۵درصد آب درآمد ندارد

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفت: میزان آب بدون درآمد کشور ۳/ ۲۵ درصد است که کمتر از ۱۳ درصد آن هدررفت واقعی محسوب می‌شود.

بیشتر