آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۱۹۴

 • غربال نیمه‌تمام‌ها

  دنیای اقتصاد: فهرست پروژه‌های نیمه‌تمام و جدید قابل واگذاری به بخش خصوصی در دو سطح «ملی» و «استانی» رونمایی شد. مجموع پروژه‌های نیمه تمام برابر با ۳ هزار و ۹۳۵ طرح است که براساس گردآوری صورت گرفته ۱۰۴۹ طرح مشمول طرح‌های ملی و ۲۸۸۶ طرح نیز به طرح‌های استانی اختصاص داشته است.
 • پروژه‌های جذاب برای خارجی‌ها

  دنیای اقتصاد: جغرافیای جذب سرمایه خارجی در صنایع کشور در نیمه نخست سال‌جاری از تصویب بیش از ۸/ ۱ میلیارد دلارسرمایه‌گذاری برای ۱۶ نقطه کشور حکایت دارد.
 • ممنوعیت تولید و واردات محصولات دخانی معطر

  دنیای اقتصاد: رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور از ممنوعیت تولید و واردات «محصولات دخانی معطر» در کشور خبر داد. این در حالی است که براساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، درباره تعیین زمان اجرای این قانون به‌زودی تصمیم‌گیری خواهد شد.
 • راه‌اندازی آزمایشگاه آب در مناطق زلزله‌زده

  دنیای اقتصاد: کدر شدن آن شرب در مناطق زلزله‌زده موجب شد تا راه‌اندازی چهار آزمایشگاه آب در مناطق شهری و روستایی زلزله‌زده در دستور کار قرار گیرد. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اعلام این خبر با تاکید بر اینکه با رفع کدورت آب نسبت به توزیع آب در شبکه اقدام می‌کنیم، گفت: انشعابات آب به دلیل زلزله تخریب شده است، بنابراین به دلیل احتمال آبگرفتگی منازل فعلا نمی‌توانیم آب شرب سرپل ذهاب را وصل کنیم.
 • عملیات برق‌رسانی منتظر آواربرداری

  دنیای اقتصاد: عملیات برق‌رسانی در انتظار اتمام عملیات آواربرداری است. معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر به جز منطقه قصرشیرین و سرپل ذهاب در هیچ کدام از مناطق کرمانشاه خاموشی نداریم. همچنین اگر عملیات آواربرداری به اتمام برسد، می‌توانیم عملیات برق‌رسانی را با سرعت بیشتری پیش ببریم.
 • ۵/ ۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در تجدیدپذیرها

  دنیای اقتصاد: با توجه به مزایای انرژی‌های تجدید‌پذیر بسیاری از کشورها در تلاشند تا در آینده بتوانند ۱۰۰ درصد انرژی خود را از تجدیدپذیرها تامین کنند؛ چرا که این نوع از انرژی به مرور ارزان‌تر و دسترسی به آن راحت‌تر می‌شود. روندی که موجب شد در سال‌های اخیر ایران نیز در این زمینه گام‌هایی بردارد و این امر موجب شد تا شاهد افزایش درخواست تقاضای خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور باشیم.
 • بی‌نیازی کشور از واردات چوب «ترمو»

  گروه بنگاه‌ها: سفیر فنلاند در ایران از کارخانه مازندچوب‌آریا که با تجهیزات فنلاندی تنها تولیدکننده چوب ترمو در ایران است، ‌بازدید کرد. به گزارش «دنیای اقتصاد» کارخانه مازند چوب آریا با خرید این تکنولوژی های‌تک از فنلاند، کشور را از واردات چوب ترمو بی‌نیاز خواهد کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر