آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۱۹۲

 • پنج آسیب کسب‌وکارهای زیرزمینی

  دنیای اقتصاد: زنگ هشدار شیوع گسترده فساد در حالی به‌صدا درآمده که یکی از عوامل اصلی اثرگذار بر ایجاد کسب‌وکارهای زیرزمینی است. وجود تفاوت میان آمارهای درآمد و هزینه خانوار، میزان و ارزش پرونده‌های قاچاق کالا، عمیق‌تر شدن فاصله طبقاتی و ناکارآمدی سیاست‌های دولت در اقتصاد ایران، نشان‌دهنده وقوع بخشی از فعالیت‌های اقتصادی در بخش زیرزمینی است.
 • تعامل دولت و مجلس برای معدن

  دنیای اقتصاد: علی لاریجانی در نشست فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس که با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن وتجارت برگزار شد اعلام کرد باید از ظرفیت رفع تحریم‌ها استفاده و در راستای منافع کشور نسبت به جذب سرمایه‌گذاری خارجی اقدام کرد. وی با بیان اینکه بخش معدن در کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: همه مسوولان به موضوع معدن توجه ویژه دارند؛ چرا که این بخش پیش راه توسعه آینده کشور محسوب می‌شود، بنابراین باید موانع و زمینه‌های توسعه آن مشخص و نظرات مشورتی در این زمینه دریافت شود.
 • حضور خوشه‎های صنعتی در نمایشگاه‌های خارجی رایگان شد

  دنیای اقتصاد: شرایط برای حضور رایگان خوشه‌های صنعتی در نمایشگاه‌های خارجی فراهم شد. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با اعلام این خبر گفت: اگر خوشه‌های صنعتی در قالب کنسرسیوم در نمایشگاه‌های خارجی شرکت کنند، همه هزینه‌های آن از سوی این سازمان پرداخت می‌شود.
 • رصد آنلاین خاموشی‌ها در تمام کشور

  دنیای اقتصاد: امکان رصد آنلاین خاموشی‌ها در تمام نقاط کشور فراهم شد. مدیر کل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر اعلام کرد: با راه‌اندازی سامانه رصد، امکان رصد آنلاین بروز هر نوع خاموشی در هر نقطه کشور در مرکز شرکت توانیر فراهم شد و مسوولان مربوطه در صورت بروز خاموشی بلندمدت از شرکت‌های توزیع منطقه توضیح می‌خواهند.
 • تدوین سند آمایش برای حوضه‌های آبریز

  دنیای اقتصاد: سند آمایش آب‌محور برای حوضه‌های آبریز کشور برای مدیریت درست و دقیق منابع آب در این حوضه‌ در ماه‌های آتی تهیه خواهد شد. وزیر نیرو با اعلام این خبر و با اشاره به برنامه‌های وزارت نیرو در ۴ سال آتی گفت: مدیریت عرضه و تقاضای آب، غذا، خاک، انرژی و پسماند از جمله برنامه‌های بسیار مهم وزارت نیرو در ۴ سال آتی است و مجموعه وزارت نیرو با مشارکت‌‌جویی و مشارکت‌پذیری باید به دنبال تحقق این اهداف حرکت کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر