آرشیو روزنامه شماره ۴۱۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۱۸۸

 • دور باطل کنترل قیمت‌ها

  دنیای اقتصاد: موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی با اشاره به تجارب گذشته اقتصاد ایران معتقد است قیمت‌گذاری‌های ادواری از سوی نهادها و سازمان‌های اجرایی و حتـی مجلـس در طـرح تثبیـت قیمت‌ها، هرچند تاثیرات قابل ملاحظه‌ای در عملکرد اقتصادی کشور داشته است، با این حال اقتصاد کشور به اهداف موردنظر نرسیده است. به اعتقاد این موسسه، هر بخشـی از اقتصـاد کـه در چـارچوب سیاسـت هـای کنتـرل دسـتوری قیمت‌ها قرار گرفته است به نحوی با ناکارآمدی و بهره‌وری پایین‌دست و پنجه نرم می‌کند.
 • برآورد میزان خاموشی به ازای هر مشترک

  دنیای اقتصاد: معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر اعلام کرد که طبق آمارهای سال ۹۶-۹۵ میزان متوسط خاموشی در کل کشور به‌ازای هر مشترک ۲/۵دقیقه در روز است که اگر سالی ۳ هزار میلیارد تومان برای اصلاح شبکه فرسوده برق داده شود، می‌توان میزان خاموشی را به زیر ۲/۵ دقیقه رساند.
 • نسخه دولت برای شارژ مالی طرح‌های معدنی

  دنیای اقتصاد: نسخه دولت به منظورشارژ مالی طرح‌های معدنی رونمایی شد. براساس این نسخه، نرخ سود وام در بخش معدن یک درصد کاهش یافت و سقف تخصیص تسهیلات معدنی هم برداشته شد.
 • افتتاح سه کارخانه فرآوری سنگ آهن در سنگان؛ به زودی

  گروه بنگاه‌ها: رئیس هیات عامل ایمیدرو از افتتاح قریب‌الوقوع ۳کارخانه فرآوری سنگ آهن (گندله و کنسانتره) در سنگان از سوی رئیس‌جمهوری خبر داد و گفت: در این منطقه که تا چندی قبل متروکه بود اکنون ۶ هزار نفر مشغول کار هستند.

بیشتر