آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۱۶۴

 • مهلت ۷۲ روزه به خودروسازان

  دنیای اقتصاد: فاز نخست توقف تولید خودروهای غیراستاندارد از ابتدای زمستان امسال کلید خواهد خورد. براساس اعلام متولیان استاندارد کشور، خودروسازان داخلی ۷۲ روز مهلت دارند تا ۶۱ مورد از استانداردهای ۸۵گانه سازمان ملی استاندارد را به مرحله اجرا درآورند. از میان استانداردهای جدید که همگی جزو استانداردهای روز اتحادیه اروپا است، دو مورد تا ابتدای تیرماه سال ۹۷ و ۲۲ مورد دیگر نیز تا ابتدای دی‌ماه سال آینده باید اجرایی شود. مطابق اعلام مسوولان، هر خودرویی که نتواند استانداردهای ۸۵گانه سازمان ملی استاندارد را پشت سر بگذارد، از چرخه تولید خارج و مجوز آن ابطال خواهد شد.
 • نقش «۱/ ۳ میلیارد روستانشین» در اقتصاد جهان

  دنیای اقتصاد- نیما صبوری: «سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو)» جدیدترین گزارش خود را تحت عنوان «وضعیت غذا و کشاورزی ۲۰۱۷» منتشر کرد. به گزارش این نهاد، از دهه ۱۹۹۰ میلادی فرآیندهای اقتصادی در کشورهای در حال توسعه، تعداد افرادی را که بالاتر از خط فقر متوسط زندگی می‌کردند را بیش از ۶/ ۱ میلیارد نفر افزایش داده است.
 • همه‌پرسی اقلیم کردستان، تجارت با عراق را به کدام سو می‌کشاند؟

  جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز
  بعد از سقوط صدام و شکل‌گیری حکومت محلی اقلیم کردستان عراق، روابط اقتصادی و تجاری ایران و بخش‌های مختلف دولت اقلیم از تعامل سنتی گذشته به‌صورت رسمی با بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی شکل جدید به خود گرفت. مرزهای زمینی و مشترک در سه مرز تمرچین جاجی عمران، باشماق و پرویز خان در اقلیم کردستان فعال شده و بیش از ۷۰ درصد کالاهای صادراتی ایران از این سه مرز به نقاط دیگر عراق صادر می‌شد.
 • امضای سند همکاری معدنی ایمیدرو با جمهوری‌چک

  دنیای اقتصاد: تفاهم‌نامه همکاری‌ معدنی در زمینه «انتقال دانش و اطلاعات فنی» بین ایمیدرو و معاونت وزارت صنعت و تجارت جمهوری چک منعقد شد.
 • صنایع‌ غذایی در اولویت نوسازی

  دنیای اقتصاد: معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که صنایع غذایی در اولویت نوسازی تجهیزات قرار دارند.
 • شکایت از اسنپ و تپ‌سی رد شد

  دنیای اقتصاد: شورای رقابت شکایت از «اسنپ و تپ‌سی» را رد کرد و عملکرد آن را در بازار ضد رقابتی ندانست. این شورا در بررسی وضعیت فعالیت و قیمت‌گذاری خدمات تاکسی اینترنتی آنلاین (اسنپ و تپ‌سی) شکایت‌های رسیده به شورا در مورد ابهامات عملکرد این شرکت‌ها را رد کرد.

بیشتر