آرشیو روزنامه شماره ۴۱۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۴۱۶۳

 • نبض تند سرمایه‌گذاری صنعتی

  دنیای اقتصاد: روند سرمایه‌گذاری صنعتی در اواسط تابستان سال جاری از سه رویداد اثرگذار در رشد جوازهای تاسیس صادره به لحاظ تعداد و سرمایه‌گذاری حکایت دارد.
 • عامل جاماندگی معادن زیرزمینی‌ در ایران

  دنیای اقتصاد: ارزیابی‌ها بیانگر این واقعیت مهم است که بخش معادن زیرزمینی در اقتصاد ایران در وضعیت نگران‌کننده‌ای قرار دارد. نتایج به‌دست آمده نشان می‌دهد این بخش نه‌تنها در مسیر تبدیل شدن به یک ثروت بین نسلی و حرکت به سمت رشد و توسعه پایدار قرار ندارد، بلکه حتی به سکون و پسرفت اقتصادی کشور نیز دامن زده است.
 • ترامپ از «نفتا» چه می‌خواهد

  امین مالکی عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی
  از چهارشنبه ۱۹مهرماه، چهارمین دوره مذاکرات کشورهای آمریکا، مکزیک و کانادا با عنوان نوسازی «نفتا» آغاز می‌شود. ترامپ که «نفتا» را معامله بد برای آمریکا دانسته بود، با عنوان مدرن‌سازی و به‌روزرسانی این موافقت‌نامه، فرآیند مذاکره مجدد بر سر این موافقت‌نامه را از دو ماه پیش با مکزیک و کانادا آغاز کرده است. دور اول دو ماه پیش از ۱۶ تا ۲۰ آگوست در آمریکا (واشنگتن)، دور دوم از یک تا ۵ سپتامبر در مکزیک (مکزیکو سیتی) و دور سوم آن از ۲۳ تا ۲۷ سپتامبر در کانادا (اتاوا) برگزار شد. دور چهارم قرار است از ۱۱ تا ۱۵ اکتبر مجددا در واشنگتن برگزار شود. هیچ برنامه زمان‌بندی رسمی برای تعداد ادوار مذاکره و بازه زمانی پایان مذاکرات تعیین نشده است.
 • پشت صحنه بدهی ۳۰ هزار میلیارد تومانی صنعت برق

  ایرنا: معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: اقتصاد نامتوازن صنعت برق، به انباشته شدن مطالبات بخش‌خصوصی منجر شده است؛ به‌طوری که وزارت نیرو اکنون ۳۰ هزارمیلیارد تومان بدهکار است.
 • نواقص دستورالعمل واردات پوشاک

  خبرگزاری فارس: رئیس مرکز پژوهش‌های اتحادیه صنف پوشاک با اشاره به نواقص دستورالعمل واردات پوشاک گفت: سختگیری‌های غیر‌کارشناسی در این دستورالعمل واردات رسمی را سخت کرده که این امر می‌تواند بستری برای افزایش قاچاق پوشاک باشد.
 • سیر صعودی بارش باران در کشور

  ایسنا: بارش‌های خوب در روزهای پایانی هفته گذشته باعث شد که ارتفاع کل ریزش‌های جوی در دو هفته نخست مهر امسال یعنی از اول مهر تا ۱۵ مهر سال جاری به ۲/ ۷ میلی‌متر برسد که ۵ میلی‌متر از این بارش‌ها در دو روز اتفاق افتاد.
 • ارزش ۶/ ۵ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری داخلی در صنعت نیروگاهی

  دنیای اقتصاد: گزارش‌های صنعت برق نشان می‌دهد در چهارسال دولت‌یازدهم برای احداث یا بازتوانی حدود ۳۱ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی به ارزش نزدیک به ۲۰ میلیارددلار تفاهم‌نامه یا قرارداد امضا شده که از این میزان احداث و بازتوانی ۱۲ هزار و ۳۸۰ مگاوات آن قرار است با سرمایه‌گذاری خارجی و نزدیک به ۱۹ هزار مگاوات آن از طریق سرمایه‌گذاران داخلی انجام شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر