به گزارش خبرگزاری مهر، عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار کرد: در طرح «عید تا عید» که اصناف شرکت‌کننده اصلی آن هستند با توجه به میزان اعتبارسنجی که موسسه مورد نظر اعلام می‌‌‌کند تا سقف ۲۰ میلیون تومان اعتبار خرید کالا به کارمندان تخصیص داده می‌شود.

وی گفت: هم اکنون ۲۰‌هزار صنف برای شرکت در این طرح اعلام آمادگی کرده‌‌‌اند که به مرور به این تعداد افزوده خواهد شد.

وزیر صمت افزود: سایر مردم هم می‌توانند از طریق بانک‌‌‌هایی که در آن حساب دارند با توجه به گردش حساب خود اعتبار دریافت کرده و اقدام به تهیه کالاهای مورد نیاز خود کنند.

علی آبادی ادامه داد: فعلا کالای لوازم خانگی، پوشاک اعم از کیف و کفش و مواد خوراکی در این طرح عرضه می‌شود و در ادامه به این اقلام افزوده خواهد شد.

وزیر صمت با بیان اینکه عموم مردم جامعه می‌توانند با ورود به سامانه این جشنواره به نشانی eidtaeid.ir ثبت‌‌‌نام کرده و از مزایای این طرح استفاده کنند، گفت: امید است که این جشنواره با محوریت اتاق اصناف ایران و نظارت وزارت صمت طرحی ماندگار در تاریخ برگزاری جشنواره‌‌‌ها در کشور باشد.

بر اساس این گزارش، این طرح با حضور بیش از ۲۵۰ نمایشگاه عرضه ویژه کالا و بیش از ۲۰‌هزار واحد صنفی از ۱۲ بهمن لغایت عید فطر در سراسر کشور اجرا خواهد شد.