به گزارش «ایرنا»، ‌افسانه محرابی‌ در نشست خبری  نمایشگاه تخصصی پوشاک اظهار کرد: سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ حدود ۲۰ درصد افزایش تولید پوشاک و سال ۹۹ نسبت به ۹۸ شاهد رشد ۲۵درصدی بودیم.

وی با اشاره به اعمال تحریم‌ها و شیوع ویروس‌کرونا در کشور، اظهارکرد: برای بهبود و مدیریت شرایط بازار پوشاک در سال ۹۷ ورود این کالا به کشور را ممنوع کردیم تا با افزایش کیفیت تولیدات داخلی، بازار آماده رقابت با کالای خارجی شود و شاهد توسعه صادرات در این زمینه باشیم.

محرابی با بیان اینکه صنعت تولید پوشاک سال‌ها از قاچاق آسیب دیده است، تصریح‌کرد: اگر در شرایط برابر مجوز واردات صادر شود، مشکلی برای تولیدات داخلی فراهم نمی‌کند. وی با بیان اینکه این صنعت در چهار سال اخیر از رشد و پویایی برخوردار شده است، تاکید کرد:  صنعت پوشاک با اشتغال بالا و افزایش ارزآوری در ایران، رو به رشد و توسعه قرار گرفته و به‌زودی می‌تواند توجه جهان را به خود جلب کند.

در این نشست‌ همچنین ‌کامبیز معتمد وزیری؛ رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه نشان‌دهنده حیات و پویایی یک صنعت است، گفت: کمترین پیام نمایشگاه در زمینه پوشاک و ملزومات آن، رشد و توسعه این صنعت است که می‌تواند شرایط را برای افزایش ارتباطات صنف‌ها، سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و خریداران مهیا کند.

‌ابوالقاسم شیرازی؛ رئیس اتحادیه پوشاک نیز با بیان اینکه تولیدات پوشاک داخلی قابلیت برند‌شدن را دارند، عنوان‌کرد: این نمایشگاه دستاوردی برای به نمایش گذاشتن توان بالقوه صنعت پوشاک است تا مردم بتوانند به کالای با‌کیفیت و قیمت مناسب دسترسی پیدا کنند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند