سخنگوی صنعت برق از مشترکان خواست تا ضمن کاهش مصرف به‌ویژه در ساعات اوج مصرف در صورت بروز اختلال در شبکه، موارد را از طریق تلفن ۱۲۱ در سراسر کشور به شرکت‌های برق برای رفع نواقص احتمالی اطلاع دهند. وی در عین حال درخصوص آخرین وضعیت تولید و مصرف برق در هفته‌جاری اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌ها تا پایان هفته به‌طور میانگین شاهد افزایش ۴/ ۱ درجه‌ای دمای هوا در سراسر کشور خواهیم بود که این میزان در برخی از استان‌ها حتی به ۵درجه نیز خواهد رسید که همین موضوع باعث قرار‌گرفتن در شرایط دمایی حداکثر و افزایش شدید مصرف برق می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای پایداری شبکه برق در روز رای‌گیری نیز اندیشیده شده است، عنوان کرد: همه تلاش و تمرکز صنعت برق، تامین برق سراسر کشور در تمام روزهاست و اختصاص به یک روز خاص ندارد، ولی در عین حال هماهنگی‌های لازم برای تامین برق شعب اخذ رای به‌عمل آمده است و مشکلی نخواهیم داشت.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به هماهنگی‌های صورت‌گرفته برای همکاری صنایع و کشاورزان در مشارکت با طرح‌های تشویق‌محور مدیریت مصرف در ساعت اوج بار گفت: مشترکان خانگی می‌توانند تنها با به‌کار بستن سه راهکار ساده، از بروز خاموشی احتمالی جلوگیری کنند. رجبی‌مشهدی تصریح کرد: استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم دمای کولرهای گازی روی ۲۵ درجه و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات گرم روز (۱۲ تا ۱۸) مهم‌ترین راهکارها برای تامین برق همه مشترکان و پایدار ماندن شبکه برق کشور است. باتوجه به کاهش محدودیت‌های تامین برق به گفته سخنگوی صنعت برق از پنج‌شنبه گذشته، واردات برق از جمهوری آذربایجان آغاز شد. رجبی‌مشهدی افزود: هم‌اکنون ۷۳مگاوات برق از این خط انتقال به شبکه داخلی ایران تزریق می‌شود.به گفته سخنگوی صنعت برق میزان برق وارداتی از این خط انتقال تا ۱۳۰ مگاوات در ساعات پیک مصرف قابل‌افزایش است.

وی با بیان اینکه صنعت برق همه توان و ظرفیت‌ خود را برای تامین برق مورد نیاز داخل به‌کار گرفته است، اظهار کرد: در کنار به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها برای واردات و افزایش تولید برق، مشترکان خانگی با سهم ۵۰ درصدی در اوج مصرف از نقشی بسیار تاثیرگذار در این میان برخوردار هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند