به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، محسن امیری با اعلام این خبر اظهار کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر در سال ۹۸ با رشد ۱۰ در صدی نسبت به سال قبل از آن، ۴ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۹۹۲ مگاوات ساعت انرژی تولید کرد که با توجه به این میزان تولید، بهترین عملکرد را در بین نیروگاه‌های گازی کشور داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۵۷ نیروگاه گازی در کشور وجود دارد، گفت: از این تعداد ۳۰ نیروگاه متعلق به بخش خصوصی و ۲۷ نیروگاه متعلق به بخش دولتی است که براساس داده‌های آماری شرکت توانیر، نیروگاه خرمشهر موفق به کسب بیشترین تولید برق در سال ۹۸ شد.

مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر در پنج ماهه نخست امسال با توجه به نام‌گذاری سال ۹۹ به عنوان سال جهش تولید، با تولید ۲ میلیون و ۳۲۰هزار و ۲۹۱ مگاوات برق، رشد ۲۷ درصدی در تولید انرژی را نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت کرد.

امیری با بیان اینکه نیروگاه خرمشهر یکی از تامین‌کننده‌های اصلی برق در استان خوزستان بوده و با توجه به موقعیت جغرافیایی نیروگاه نیز امکان صادرات برق نیروگاه به عراق وجود دارد، ادامه داد: نیروگاه خرمشهر با ظرفیت ۹۷۲ مگاوات شامل ۶ واحد گازی است که نخستین واحد این نیروگاه در سال ۸۷ واحد مدار شده است.

 وی با اشاره به طرح توسعه نیروگاه خرمشهر نیز گفت: احداث بخش بخار نیروگاه خرمشهر، شامل ۳ واحد ۱۶۰ مگاواتی در دستور کار است که با احداث این واحدها، نیروگاه خرمشهر به نیروگاه سیکل ترکیبی تبدیل می‌شود که پیش‌بینی می‌شود عملیات اجرایی این پروژه از ابتدای سال ۱۴۰۰ آغاز شود.

به گفته امیری با اجرای این طرح توسعه ظرفیت نیروگاه خرمشهر به رقم مجموع ۱۴۵۲ مگاوات خواهد رسید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند