شماره روزنامه ۶۰۳۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۶۰۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۶۰۳۴

 • چالش‌های ارزی بخش خصوصی

  دنیا اقتصاد: یکصدودومین جلسه شورای گفت‌‌‌‌و‌‌‌‌گوی دولت و بخش‌‌‌‌خصوصی استان تهران با حضور نمایندگان دولت و تشکل‌های بخش‌خصوصی در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار شد. در این نشست که مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صمت نیز حضور داشتند، دستورالعمل ثبت‌‌‌‌سفارش‌‌‌‌ها، تخصیص و تامین ارز واحدهای تولیدی و همچنین دستورالعمل افزایش صادرات غیرنفتی مورد نقد و بررسی قرارگرفت و نمایندگان بخش‌‌‌‌خصوصی حاضر در این نشست، با طرح ابهامات خود از این دو دستورالعمل، راه‌‌‌‌حل‌‌‌‌های پیشنهادی بخش‌‌‌‌خصوصی را نیز مطرح کردند.
 • تحریم داخلی تولید صنعتی

  دنیای اقتصاد: بر اساس روند شامخ کل اقتصاد در اردیبهشت۱۴۰۳، اگرچه سطح فعالیت‌های اقتصادی نسبت به فروردین به‌طور نسبی بهبودی اندک داشته، اما همچنان عدم تخصیص ارز به مواد اولیه و قوانین جدید ثبت سفارش واردات می‌تواند در ماه‌های آینده، دسترسی به مواد اولیه را محدود کند.
 • وزیر صمت: قیمت‌گذاری دستوری ساماندهی شود

  دنیای اقتصاد: وزیر صمت بر رفع گره‌‌‌های ایجادشده بر اثر تحریم، ساماندهی قیمت‌گذاری دستوری و پشتیبانی عمیق از دیپلماسی اقتصادی و بازرگانی کشور توسط موسسه مطالعات و پژوهش‌‌‌های بازرگانی تاکید کرد.
 • اجرای بیش از ۳۰۰ نیروگاه تجدیدپذیر در کشور

  دنیای‌اقتصاد: به بیان وزیر نیرو، در حال حاضر بیش از ۳۰۰نیروگاه تجدیدپذیر در کشور در حال اجراست که بالغ بر ۸‌هزار و ۴۰۰مگاوات ظرفیت را در اختیار کشور قرار می‌دهند.
 • واردات غلات با وجود تولید

  دنیای اقتصاد-نیلوفر ادیب‏‏‏‏‏‌نیا: براساس گزارش فائو، ایران در سال‌۲۰۲۳ موفق به تولید ۱۹.۸‌میلیون‌تن غلات شده‌است که حاکی از رشد ۰.۳‌میلیون تنی در مقایسه با سال‌پیش از آن است. پیش‌بینی می‌شود این روند روبه‌رشد در سال‌۲۰۲۴ نیز ادامه داشته‌باشد و تولید غلات در ایران به ۲۰.۱‌میلیون ‌تن برسد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر