شماره روزنامه ۴۲۷۳
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۷۳

 • ماموریت سال ۹۷ صنعت و تجارت

  دنیای اقتصاد: ماموریت‌های بخش صنعت، معدن و تجارت برای سال ۹۷ از سوی متولیان این بخش‌ها تشریح شد. براساس هدف‌گذاری صورت گرفته برای سال آینده، رسیدن به صادرات ۵۳ میلیارد دلاری بدون احتساب میعانات گازی در دستور کار قرار گرفت و در بخش صنعت نیز مقرر شد تا ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی فعال و احیا شوند؛ ماموریت‌هایی که سمت و سوی بخش صنعت و تجارت در سال آینده را به تصویر می‌کشد.
 • پیگیری ایجاد بانک صنایع کوچک

  ایسنا: معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران رقم صادرات صنایع کوچک را بیش از ۶ میلیارد دلار اعلام کرد. غلامرضا سلیمانی در همایش تقدیر از صادرکنندگان صنایع کوچک، اظهار کرد: ۵هزار واحد صادراتی در بخش صنایع کوچک داریم که تنها ۱۲۰۰ واحد از آنها به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران آمار می‌دهند که علت این موضوع را نمی‌دانیم.
 • مشکل توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر

  خبرگزاری فارس: معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا با بیان اینکه عدم دریافت عوارض لحاظ شده در قبوض مشترکان به منظور توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر مشکل این صنعت است، گفت: این مساله باعث شد بسیاری از سرمایه‌گذاران با این وضعیت نتوانند صورت حساب‌های خرید برق خود را دریافت کنند.
 • تقدیرسازمان حفاظت محیط زیست از یزدتایر

  گروه بنگاه‌ها: شرکت یزد تایر به عنوان تنها شرکت در صنعت تایر موفق به دریافت لوح «واحد صنعت سبز» از سازمان حفاظت محیط زیست کشور شد. به گزارش «دنیای اقتصاد» سازمان حفاظت از محیط زیست ایران در پیامی خطاب به مدیرعامل صنایع لاستیک یزد، ضمن تقدیر از وی، مدیریت زیست محیطی را گامی موثر در دستیابی به اهداف توسعه پایدار عنوان کرد. بر اساس این گزارش، شرکت یزد تایر همچنین جزو ۳۷ شرکت دریافت کننده لوح تقدیر «تولید ملی و افتخار ملی» در سال جاری است.
 • دریافت تندیس تولیدکننده نمونه از سوی مدیرعامل نوین زعفران

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل گروه نوین زعفران، تندیس تولیدکننده نمونه ‌و برتر پانزدهمین جشنواره تولید ملی– افتخار ملی را دریافت کرد. پانزدهمین جشنواره تولید ملی– افتخار ملی همچون سال‌های گذشته با تقدیر از مدیران واحدهای برتر صنعتی و تولیدی کشور از سوی خانه صنعت، معدن و تجارت در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.در این جشنواره علی شریعتی‌مقدم به‌عنوان تولیدکننده نمونه و برتر، تندیس و لوح تقدیر خود را از صادق نجفی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک دریافت کرد.
 • تله مدیران نالایق

  محمدحسین برخوردار
  سالیانی است که اقتصاد کشور از وجود مدیران ناتوان، ضعیف، ناکارآمد و رانتی متحمل آسیب‌های متعدد می‌شود. بارها و بارها شاهد بوده‌ایم که صندلی‌های مدیریت، چه در بخش دولتی و چه در بخش‌خصوصی، محلی برای آزمون و خطای افراد شده و منابع و فرصت‌های کشور در بخش‌های مختلف اعم از صنعت، تجارت، کشاورزی و خدمات، قربانی اصلی ندانم‌کاری‌های این افراد شده است.
 • دو نگاه به تجارت ترجیحی ایران و ترکیه

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه به تازگی تاکید کرده که تعرفه‌های ترجیحی با ترکیه به نفع ایران است؛ با این وجود معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت به انتقاد از این تعرفه‌ها پرداخته و از لزوم بازنگری آنها سخن گفته است.

بیشتر