آرشیو روزنامه شماره ۴۹۱۹ دنیای اقتصاد

اخبار صنایع غذایی - روزنامه شماره ۴۹۱۹

 • افزایش سهم کارخانه‌های چای

  دنیای‌اقتصاد: بازار چای مدت‌هاست که در سایه به سر می‌برد، اما این آرامش خبری چندان طولانی نبود و این محصول استراتژیک در این سکوت خبری، رشد قیمت قابل‌توجهی را تجربه کرد؛ به‌طوری‌که مرکز آمار در جدیدترین گزارش خود از افزایش ۴۹ درصدی گروه «چای، قهوه، کاکائو و شکلات» خبر داد تا به این طریق مهر افزایش قیمت روی این محصول پرطرفدار زده شود.
 • مقاومت میوه‌های تابستانه در برابر کاهش قیمت

  خبرگزاری فارس: درحالی‌که به فصل داغ تابستان رسیده‌ایم و عرضه میوه‌ها بیشتر شده اما میوه‌های تابستانه همچنان در برابر کاهش قیمت مقاومت می‌کنند. قیمت میوه در بازار تهران به‌رغم اینکه فصل عرضه بیشتر میوه است، همچنان در برابر کاهش مقاومت می‌کند.
 • حمایت از سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی

  وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه یکی از آرزوهای بخش کشاورزی حضور زنجیره تولید در کنار بخش کشاورزی است که در شهرستان بردسیر تحقق پیدا کرده است، گفت: کشاورزی قراردادی برای کشاورز و صنایع تبدیلی یک موفقیت محسوب می‌شود.
 • نکته‌های صادراتی برای شرکت‌های ایرانی

  یونس ژائله مدیر عامل شرکت شیرین عسل
  موضوع حضور در بازارهای بین‌المللی یکی از موضوعات مهم در حوزه بازرگانی خارجی محسوب می‌شود، اما فعالان حوزه صادراتی به خوبی واقفند که از آن مهم‌تر، پایداری در حضور در بازارهای بین‌المللی است. فتح یک بازار در حوزه خارجی تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های خاص خود را دارد، اما اینکه آیا صادرکننده بتواند به تعهدات خود به‌خوبی عمل کند یا ریسک‌های حاکم بر بازار را بپذیرد و برای آنها برنامه‌ریزی کند، شرایط ویژه خود را می‌طلبد. برای این منظور باید مشکلاتی که در مسیر صادرات وجود دارند شناسایی و برای عبور از این چالش‌ها راهکارهای مناسب و متناسب ارائه شود.
 • پاشنه‌های آشیل تولید در ایران

  مهدی علیمردانی مدیرعامل صنایع‌غذایی 202
  به جرات باید موضوع نوسانات ارزی را شاه‌بیت مشکلاتی دانست که تولیدکننده ایرانی با آن روبه رو است، به‌طوری‌که این موضوع باعث می‌شود تمام پیش‌بینی‌های یک تولیدکننده و برنامه‌هایی که برای آینده خود درنظر گرفته تغییر کند. استاندارد بنگاهداری در جهان به ما می‌گوید، ابتدای هر سال تولیدکننده باید برای یک سال آتی خود بودجه‌بندی کند، اما این تصمیم جایی جواب می‌دهد که تغییرات محدود باشد. به‌عنوان نمونه تورم باید بین صفر تا ۵درصد در نوسان باشد تا تولیدکننده بتواند در مورد تغییرات قیمت‌های خود تصمیم‌گیری و هر نوع تصمیمی را براساس این متغیرها تنظیم کند و تصمیم بگیرد به چه صورتی طرح‌های توسعه خود را در پیش‌بگیرد.
 • آغاز خرید حمایتی پرورش ماهی در دریا

  رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با تصویب در ستاد تنظیم بازار و دستور ویژه وزیر جهادکشاورزی خرید حمایتی محصولات پرورش ماهی در دریا آغاز ‌شد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا‌و‌سیما، نبی‌الله خون‌میرزایی اظهار کرد: با تصویب در ستاد تنظیم بازار و دستور ویژه وزیر جهادکشاورزی از امروز خرید حمایتی محصولات پرورش ماهی در دریا آغاز می‌شود. امیدواریم با آغاز این خرید حمایتی از محصول انباشته شده در مزارع پرورش ماهی در دریا کاسته شود و تولیدکنندگان از این بابت متضرر نشوند.وی افزود: با شیوع بیماری کووید-۱۹ از دست رفتن بازار مصرف آبزیان در هتل‌ها، رستوران‌ها و مراکز گردشگری و همچنین مختل شدن صادرات، درحال‌حاضر بیش از ۱۵۰۰ تن محصول پرورش ماهی در دریا به‌صورت انباشته شده و روی دست تولیدکنندگان مانده است که با این خرید حمایتی تلاش می‌کنیم این مشکل را برطرف کنیم.رئیس سازمان شیلات ایران تاکید کرد: آنالیز قیمت خرید حمایتی متناسب با سایز و شرایط محصول تنظیم‌شده و تیم‌های کارشناسی سازمان شیلات ایران، معاونت توسعه صنایع و شرکت پشتیبانی امور دام در چارچوب توافقی که با تولید‌کنندگان می‌کنند قیمت را اعلام می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر