آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنایع غذایی - روزنامه شماره ۴۶۴۷

 • محک صادرات در صنایع غذایی

  دنیای اقتصاد: عملکرد صادرات محصولات صنایع غذایی‌ ایران با چشم‌انداز بازارهای منطقه رصد شد. ارزیابی‌های صورت گرفته نشان‌دهنده آن است با وجود پیش‌بینی توسعه صادرات به ۱۵ کشور همسایه در تمام رشته‌های صنعتی که در سال‌جاری در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است؛ صنعت غذا به‌عنوان یکی از رشته‌های صادرات‌محور همچنان با چالش‌های بسیاری در‌ این بخش روبه‌رو است و برای تحقق اهداف صادراتی پیش‌بینی شده برای سال‌جاری باید راهکارهای اساسی برای‌ این بخش در نظر گرفت.
 • بایکوت صادرات کالاهای بی‌کیفیت

  امیررضا ثابت‌پی/ مدیرعامل نامی‌نو
  وضعیت اقتصادی صنعت غذا و چشم‌انداز این صنعت در سال‌جاری، موضوعاتی هستند که در چند وقت اخیر به‌دلیل شرایط حاکم بر اقتصاد کشور نگرانی‌هایی را در میان فعالان اقتصادی به‌وجود آورده است. واکاوی‌ها نشان می‌دهد درحال‌حاضر با توجه به افزایش نرخ ارز، مقوله صادرات در کانون توجه قرار گرفته و فعالان اقتصادی بیشتر به سمت صادرات تمایل دارند. یعنی آن‌قدر انگیزه و کشش برای صادرات کالاهای تولید داخل به کشورهای همسایه وجود دارد که امروز هر جنسی با هر کیفیتی برای صادرات مطلوب است.
 • مصائب صنعت روغن خوراکی

  علی فاضلی/ مدیرعامل شرکت تولیدی سبوس مازند
  صنعت روغن خوراکی چه چشم‌اندازی را در پیش‌روی خود می‌بیند؟ روغن‌ خوراکی به‌دلیل جانمایی در لیست کالاهای اساسی، همیشه در راس توجه مدیران و متولیان دولتی بوده است. تمرکز دولتمردان روی این صنعت باعث شده که همواره چالش‌هایی که اصولا مبنای ظهور آنها تصمیم‌گیری‌های دولتی است، بر سر راه تولیدکنندگان و صاحبان این صنعت استراتژیک مانع ایجاد کند.
 • «نگارین زعفران»، سفیر فرهنگ و هنر ایران

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل بیسکویت فرخنده از تولید یک بسته‌بندی جدید در این شرکت خبر داد که می‌توان گفت نسبت به بسته‌بندی‌های فعلی فرخنده در بازار، یک نقطه عطف محسوب می‌شود. به گفته سیدیوسف قاضی‌عسگر، این بسته‌بندی در سی‌ام خردادماه امسال و در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی ایران رونمایی شده است.
 • برنامه افزایش تولیدات کشاورزی

  دنیای اقتصاد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد تولیدات محصولات کشاورزی در مهرماه تا سقف یک میلیون تن افزایش خواهد یافت. علاوه بر توسعه تولیدات محصولات کشاورزی در ماه‌های آغازین امسال، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز برنامه‌ها و هدف‌گذاری‌هایی را در بخش صادرات این محصولات در دست اقدام دارد. به گفته متولیان وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه توسعه صادرات غیر نفتی با هدف‌گذاری ۴ میلیارد دلاری صادرات در بخش صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی در دستور کار سیاست‌گذاران این بخش‌ها قرار گرفته است.

بیشتر