آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۸ دنیای اقتصاد

اخبار صنایع غذایی - روزنامه شماره ۴۵۹۸

 • نتیجه معکوس منع صادراتی

  دنیای اقتصاد: متولیان تجارت با هدف تنظیم بازار، با صدور بخشنامه‌های متعدد شعاع ممنوعیت‌های صادراتی را افزایش دادند؛ اما بررسی کارنامه یک‌ساله این تصمیمات نشان از نتیجه معکوس آن دارد. یک مقام مسوول در سازمان توسعه تجارت در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» تایید می‌کند که ممنوعیت‌های صادراتی به تنظیم بازار یا تثبیت و کاهش قیمت‌ها کمکی نکرده است. بر این اساس، بازنگری مجدد سیاست‌هایی که از سال گذشته در حوزه صادرات کشور اعمال شده، ضروری است.
 • گلوگاه‌های فروش و بازاریابی مواد غذایی

  هژیر ضیایی جم/ کارشناس استراتژی در حوزه بازاریابی
  سال ۹۸ به اذعان بسیاری از کارشناسان اقتصادی سالی سخت برای بنگاه‌های تولیدی خواهد بود. این سختی‌ها در دو بخش اصلی طبقه‌بندی می‌شوند؛ «مشکلات تولید و تامین مواد اولیه» و «کم شدن حجم فروش در طیف زیادی از کالاها». در عین حال، فرصت مناسبی نیز پیش‌رو بسیاری از تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت. ورود به بازارهای بین‌المللی با توجه به قیمت پایین تمام‌شده کالاها و همچنین خالی شدن بازار از رقبای خارجی فرصت مناسبی را در اختیار تولیدکنندگان داخلی قرار می‌دهد.
 • مشکلات تامین مواد اولیه

  امیررضا ثابت پی/ مدیرعامل گروه صنایع غذایی نامی نو
  سال ۹۷ سال بسیار سختی برای فعالان اقتصادی بود. در این میان صنعت غذا نیز مانند سایر صنایع با گرفتاری‌هایی مواجه بود. مطابق با ارزیابی صاحبان صنایع، مهم‌ترین و شاخص‌ترین بحران سال گذشته و البته امسال در بخش تامین و تهیه مواد اولیه جانمایی شده است. چالش تامین ماده اولیه از تعیین سیاست‌های جدید ارزی آغاز شد که فروردین‌ماه سال ۹۷ در دستور کار سیاست‌گذاران قرار گرفت. اما تبعات این سیاست‌گذاری‌ها همچنان بر بدنه صنایع دیده می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر