در این مراسم علی سهرابی‌‌‌بیدار، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: بیش از ۸۳۰‌هزار مشترک برق در استان با مصرف انرژی ۳‌هزار و ۸۸۵ میلیون کیلووات ساعت داریم.

وی با اشاره به اقدامات اجرایی در راستای کاهش تلفات انرژی گفت: اکنون ۹‌درصد تلفات داریم و به عبارتی ۴‌هزار و ۲۸۷ میلیون کیلووات ساعت برق تحویل می‌‌‌گیریم و ۳‌هزار و ۸۸۵ میلیون کیلووات ساعت فروش داریم.

سهرابی‌‌‌بیدار با اشاره به وجود ۲۰‌هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف برق و ۲۰‌هزار دستگاه ترانسفورماتور در استان خاطرنشان کرد: باید همواره پایش و بررسی از این شبکه‌‌‌ها صورت گیرد تا در شرایط جوی مشکلی نباشد و بتوانیم به مردم خدمات ارائه کنیم.

وی ادامه داد: پیک بار همزمان محقق‌شده ما با انجام اقدامات مدیریت مصرفی، ۸۰۱ مگاوات بوده در حالی که پیک بار واقعی بیش از این است و با احتساب ۱۴ مصرف مهم و بزرگ در حیطه برق باختر در مجموع یک‌هزار و ۱۲۰ مگاوات برق مصرفی استان است که اکنون بیش از تولید، در استان مصرف برق داریم و با توجه به اینکه شبکه‌‌‌ها به هم پیوسته است در تامین برق مشکلی ایجاد نمی‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه ۱۴ صنعت حوزه برق باختر در استان ۳۰۰ مگاوات مصرف برق دارند، گفت: در حال حاضر تمام روستاهای استان (یک‌هزار و ۷۴ روستا) برق‌‌‌دار هستند و روستای برفیان منتقل شده بود که آن نیز امسال جزو روستاهای برق‌‌‌دارشده قرار گرفت.

وی افزود: در بخش انرژی مصرفی که ۳‌هزار و ۸۸۵ میلیون کیلووات ساعت را در برمی‌گیرد، بخش کشاورزی ۳۵‌درصد مصرف برق دارد.

سهرابی‌‌‌بیدار با اشاره به اینکه بخش خانگی استان ۳۲‌درصد مصرف برق دارد، اظهار کرد: بخش صنعت ۱۵ درصد، بخش‌‌‌های عمومی و اداری ۱۰‌درصد و سایر مصارف ۸‌درصد مصرف برق استان را دارند.

وی خاطرنشان کرد: در چهار ماه گرم سال تفاوت جدی در میزان مصرف ایجاد می‌شود که کشاورزی با برآورد صورت گرفته حدود ۵۰ درصد، ۲۷‌درصد در بخش خانگی و ۱۱‌درصد در بخش صنعت را شامل می‌شود.