قرارداد درون‏‏‌گروهی ساخت  «نیروگاه سیکل ترکیبی» غدیر

دکتر مهدی عبوری مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر در این مراسم، با بیان اینکه در حال حاضر کشور با مشکل جدی ناترازی انرژی روبه‌رو است، اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم تا در موضوع تامین انرژی صنایع غدیر، به خودکفایی برسیم تا در زمان پیک مصرف، دچار تعطیلی و از مدار تولید خارج شدن صنایع متعدد خود نباشیم.

وی تصریح کرد: در همین راستا، اولین قرار‌داد درون‌‌‌گروهی غدیر برای ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی زیم‌‌‌اور در ساری، به امضا رسیده است و با به ثمر رسیدن آن، شاهد این خواهیم بود که یکی از بازوهای تخصصی غدیر برای یکی دیگر از بازوهای این مجموعه که نیاز دارد، تولید انرژی می‌کند. مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر با بیان اینکه این نیروگاه با ظرفیت ۱۵۰ مگاوات و در دو واحد گاز و بخار ساخته خواهد شد، گفت: هزینه ساخت این نیروگاه بالغ بر ۶۰ میلیون یورو است که بخش عمده این اعتبار، از طریق فاینانس تامین شده، در سه سال به بهره‌‌‌برداری خواهد رسید؛ همچنین این قرارداد از نوع قراردادهای BOT است.

دکتر عبوری تاکید کرد: با ساخت این نیروگاه بخش بزرگی از ناترازی انرژی در غدیر جبران خواهد شد و در بخش صنایع نیز شرکت فولاد نی‌‌‌ریز به خودکفایی خواهد رسید.