میلاد شمس افزود: هلدینگ سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، در حال حاضر آخرین مراحل نصب و را‌ه‌اندازی کارخانه فلوتاسیون مجتمع مس سرچشمه را در دستور کار دارد. عملیات نصب تجهیزات این کارخانه در مراحل انجام است و به‌زودی تحویل کارفرمای محترم شرکت ملی صنایع مس ایران خواهد شد. وی افزود: در پروژه خاتون‌آباد نیز عملیات تسطیح و تجهیز کارگاه اولیه به اتمام رسیده و به زودی وارد مراحل بعدی پروژه مطابق با برنامه طرح‌ریزی شده خواهیم شد.

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، احداث کارخانه‌های فلوتاسیون سرباره در مجتمع‌های  مس سرچشمه و خاتون‌آباد را مسیر جدیدی به‌منظور استحصال مس محتوی از سرباره‌های ذوب دانست و در این خصوص عنوان کرد: سرباره کوره‌های ذوب مس، همواره حاوی درصد قابل توجهی از مس هستند. این درصد حتی گاهی از درصد مس محتوای کانسنگ‌های معدنی نیز بیشتر است. پیش از این امکان استحصال مس محتوای سرباره‌ها وجود نداشت. اما با روش‌های فراوری امروزی و با احداث کارخانه‌های فلوتاسیون سرباره، ما می‌توانیم درصد مس موجود در سرباره‌ها را به‌صورت کنسانتره مس با عیار قابل قبول به چرخه تولید بازگردانیم.

شمس در خصوص تاریخ اتمام پروژه احداث کارخانه فلوتاسیون ذوب مس خاتون‌آباد گفت: مدت زمان پیش‌بینی شده طبق برنامه جهت احداث این کارخانه ۲۴ ماه است. امیدواریم با زیرساخت‌های ایجاد شده متناسب با نیازهای پیشبرد پروژه و مجموعه اقدامات انجام شده مطابق برنامه پیش برود همچنین پیش‌بینی می‌شود با توجه به تجربه‌ای که در احداث کارخانه فلوتاسیون سرچشمه در شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه به‌دست آورده‌ایم، این پروژه را به‌موقع به کارفرمای شرکت ملی مس ایران تحویل دهیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند