براساس گزارش‌های به دست آمده آخرین واریز سهمیه سوخت رانندگان اسنپ و تپسی به مرداد ماه بازمی‌گردد، این مشکل باعث اعتراض بسیاری از رانندگان نسبت به دیرکرد واریز سهمیه سوخت شده است. با توجه به نظرات رانندگان به نظر می‌رسد واریز سهمیه سوخت رانندگان اسنپ و تپسی، حدود پنج ماه است که به تاخیر افتاده است. در این میان هر یک از نهاد‌ها پاسخ متفاوتی می‌دهند.

  چه نهادی سهمیه سوخت را واریز می‌کند؟

شرکت‌های اسنپ و تپسی اطلاعات و پیماش مربوط به هر یک از رانندگان را به صورت ماهانه، در سامانه «سماس» وارد می‌کند. وزارت کشور پس از بررسی صلاحیت، فهرست رانندگان را به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارسال می‌کند تا سهمیه بنزین واریز شود. توزیع اعتبار سهمیه سوخت بر عهده وزارت کشور و شرکت نفت است. چرا که اسنپ و تپسی سهمیه‌ای را دریافت نمی‌کنند. در واقع زمان واریز کردن سهمیه بنزین رانندگان تاکسی‌های اینترنتی از عهده شرکت‌های اسنپ و تپسی خارج است.  به تازگی محمد خلج، مدیرعامل اسنپ اعلام کرده ارتباط برخط شرکت اسنپ با وزارت کشور برقرار شده است تا اطلاعات رانندگان به صورت آنلاین و سریع‌تر به دست وزارت کشور برسد. این ارتباط می‌تواند مشکل تاخیر در واریز شدن سهمیه سوخت را تا حدودی برطرف کند.

  حداقل پیمایش ۲۰۰ کیلومتر

طبق اعلام وزارت کشور سهمیه بنزین رانندگان تاکسی‌های اینترنتی براساس پیمایش به آنها تعلق می‌گیرد. پیمایش هر راننده باید حداقل ۲۰۰ کیلومتر در ماه باشد. این در حالی است که مقدار کمیسیونی که هر راننده بر روی هر سفر پرداخت می‌کند، بیشتر از مبلغ هر سهمیه است، به همین دلیل بسیاری از رانندگان انگیزه‌ای برای دریافت سفر ندارند.