مدیرعامل بانک مسکن، با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه بخشی از این اعتبار مربوط به شهر جدید پردیس و بخشی دیگر مربوط به پرند بوده است، گفت: از این میزان ۱۰هزار میلیارد ریال تسهیلات مشارکت مدنی برای تکمیل و توسعه زیرساخت‌های شهری مسکن مهر پردیس و ۲هزار و ۳۰۰میلیارد ریال نیز به شهر جدید پرند پرداخت ‌شده است. محمود شایان گفت: تسهیلات پرداختی برای احداث جاده و راه، آماده‌سازی زمین، خرید ماشین‌آلات و تجهیزات شهری مانند ماشین‌آلات آتش‌نشانی و... صورت پذیرفته است.

این مقام مسوول با بیان اینکه تاکنون بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد رقم تسهیلات ۱۲هزار و ۳۰۰ میلیاردریالی به این دو شهر جدید پرداخت ‌شده است، گفت: قراردادها برای پرداخت این تسهیلات منعقد شده است، اما چون در قالب پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی است به‌ صورت مرحله‌ای تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیرعامل بانک مسکن همچنین از امکان ارائه درخواست برای استفاده از تسهیلات مشارکت مدنی برای تکمیل زیرساخت‌های شهری سایر شهرهای جدید خبر داد و گفت: سایر شهرهای جدید نیز در صورت ارائه گزارش و طرح توجیهی و پذیرش طرح از سوی بانک مسکن می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند، اما تاکنون پردیس و پرند درخواست خود را در این زمینه ارائه کرده‌اند. به ‌تازگی شهر جدید هشتگرد نیز درخواستی در این زمینه به بانک مسکن ارائه کرده است که این درخواست از سوی کارشناسان بانک در دست بررسی است. هدف از پرداخت این تسهیلات، کمک به تکمیل هرچه سریع‌تر زیرساخت‌های شهری شهرهای جدید برای افزایش کیفیت زندگی ساکنان این شهرها است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند