مدیرعامل بیمه دانا رشد و بهره‌وری اقتصاد را در گرو ارتقای صنعت بیمه دانست و با اشاره به اینکه امروز اطلاعات حرف اول را در دنیا می‌زند، گفت: باید به دانش بیمه دیجیتال مسلح باشیم و آن را در تمامی لایه‌های شرکت تسری دهیم تا با استفاده از مزایا و نظارت و کنترل بیشتر، به بهره‌وری مناسب‌تر دست یابیم. سیدقاسم نعمتی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی نیز در سخنانی، رونمایی از سامانه «ساماش» را که موجب ارتقای شاخص‌های عملکردی بیمه دانا می‌شود، مورد ستایش قرار داد و اظهار کرد: تحول دیجیتال و شکل‌گیری آن در صنعت بیمه یک ضرورت به شمار می‌رود. این در حالی است که نقش رهبری سازمان در بحث بیمه و تحول دیجیتال بسیار مهم است، زیرا در صورت حمایت و پایش آن از طرف هرم مدیریتی سازمان، می‌توان به اصلاح فرآیندهای سیستم و ارتقای بهره‌وری دست یافت.

وی با اشاره به اینکه بیمه دانا در بحث فناوری اطلاعات، از دانش و تجربه بسیار خوبی برخوردار است، افزود: سامانه «ساماش»، سامانه‌ای مطلوب و بسیار تاثیرگذار است که می‌توان در آینده آن را از حالت الکترونیکی به دیجیتالی تبدیل کرد تا با حذف کاغذ، شاهد تغییرات اساسی در صنعت بیمه باشیم.

مجتبی عطری، معاون فنی بیمه‌های اشخاص بیمه دانا با تشریح اهمیت سامانه «ساماش» در عملیات بیمه‌گری اظهار کرد: با راه‌اندازی این سامانه، استفاده از ابزارهای نظارتی تقویت شده و دیگر امکان جعل اسناد امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی استفاده از ارزیابان خسارت در این سامانه را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به یکپارچه‌شدن عملیات بیمه‌ای در این سامانه و حذف اسناد فیزیکی، می‌توان اقدامات درخور توجهی انجام داد. عطری کمک مطلوب در محاسبه اسناد درمانی، بهره‌وری از نیروی انسانی و تمرکز اسناد درمانی را از ویژگی‌های مهم این سامانه دانست و ابراز امیدواری کرد با بهره‌گیری از این سامانه و افزایش نظارت‌ها، امور مربوط به اسناد درمانی با دقت بیشتر و زمان‌بندی مناسب‌تر به ساماندهی لازم برسد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند