به گزارش روابط‌عمومی ‌گروه مالی گردشگری، مهدی جهانگیری  افزود: از زیرمجموعه‌های گروه مالی گردشگری در مجموع ۸ شرکت شامل شرکت‌های نگین گردشگری، فولاد صنعت بناب، پرستیژلند، میکامال کیش، مجموعه تفریحی گردشگری آیلند، احیا استیل فولاد بافت و هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان آماده ورود به بورس هستند. وی ادامه داد: سهام شرکت اقتصادی نگین گردشگری که بیشترین سهام آن متعلق به بانک گردشگری است، دارایی‌های ارزشمندی دارد که ورود آن به بورس در بازار توافقی پذیرش شده است. همچنین بخش اعظم سهام شرکت‌های پرستیژلند، فولاد صنعت بناب و میکامال کیش که متعلق به گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری است، در دست بررسی و آماده ورود به بورس هستند. شرکت احیا استیل فولاد بافت نیز به زودی وارد بورس می‌شود. رئیس گروه مالی گردشگری تصریح کرد: هشت شرکت یادشده همگی از شرکت‌های ارزشمند گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری محسوب می‌شوند و عایدی ورودی این شرکت‌ها نصیب سهام بانک گردشگری (وگردش) و همچنین شرکت «سمگا» خواهد شد. جهانگیری از اعتماد متقابل سهامداران حقیقی و حقوقی بانک گردشگری تشکر کرد و گفت: حمایت شرکت‌های حقوقی از سهامداران حقیقی و خرد در ۲ ماه گذشته سبب شد سهامداران خرد همچنان وفادار باقی بمانند. وی اقدامات بانک گردشگری در خصوص شفافیت و اطلاع‌رسانی به موقع را یک حرکت مثبت و رو به جلو خواند و گفت: سهامداران حقیقی و خرد به بانک اعتماد کردند و حتی با وجود بسته بودن نماد، وفادار ماندند و باید از سوی بانک هم همین اعتماد و وفاداری وجود داشته باشد.

جهانگیری بر ضرورت تشکیل باشگاه سهامداران در موعد مقرر تاکید کرد و افزود: توسعه خدمات کارمزدی، تداوم حضور موفق در حوزه ارز و فضای بین‌الملل و همچنین حمایت از سهامداران حقیقی و خرد، سرلوحه فعالیت‌های بانک گردشگری در سال 1399 قرار دارد. وی اظهار کرد: حوزه خدمات کارمزدی بانک به طور جدی در دستور کار قرار گیرد و موفقیت‌های بانک در حوزه ارز و فضای بین‌الملل که متمایز با سایر بانک‌هاست، در سال 99 نیز سرلوحه فعالیت‌ها قرار داشته باشد. وی در پایان از رئیس هیات‌مدیره بانک گردشگری خواست تا تکالیف جلسه مجمع عمومی‌ را به عنوان تکالیف هیات‌مدیره پیگیری کند. این گزارش حاکی است: حدود ۹۵ درصد از زیرساخت‌های فاز یک مجموعه تفریحی گردشگری آیلند به مساحت ۷۵۰ هکتار انجام شده و زیرساخت‌ها برای اجرای فاز ۲ نیز با سرعت مطلوبی در حال انجام است. همچنین ۱۱ پروژه از ۲۴ پروژه در دست اجرای این مجموعه آماده بهره برداری شده است. مجموعه آیلند به مساحت ۱۴۰۰ هکتار منطقه ویژه اقتصادی محسوب شده و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به پایتخت است. 

بر اساس این گزارش، شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان نیز یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ صنایع و معادن ماهان و بازوی اجرایی آن در بخش معدن است که در حال حاضر عملیات استخراج و فروش سنگ‌آهن از توده معدنی شماره ۵ گل‌گهر سیرجان را برعهده دارد.  همچنین پروژه شرکت پارس میکا تحت نام تجاری میکامال بزرگ‌ترین و مجهزترین مجموعه تجاری تفریحی در جزیره زیبای کیش است که در زمینی به وسعت 35 هزار مترمربع با زیربنای بیش از 202 هزار متر مربع در ۷ طبقه شامل دوطبقه پارکینگ مسقف با ظرفیت بیش از هزار خودرو و ۵ طبقه با کاربری تجاری و تفریحی قرار دارد. 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند