چنین حرکتی علاوه بر حفظ زندگی انسان‌ها، از نظر اقتصادی نیز به نفع بودجه عمومی کشور خواهد بود، زیرا از مصرف انرژی اضافی ناشی از نشت جریان و تلفات آن جلوگیری به عمل می‌آید. به‌علاوه آتش‌سوزی ساختمان‌ها و وسایل الکتریکی که عمدتا از ضعف سیستم حفاظتی برق ناشی می‌شود به حداقل رسیده و در نتیجه هزینه‌های اضافی کمتری به خانواده‌ها و همین‌طور کشور تحمیل می‌شود.

یکی از شرکت‌های پیشتاز در مقوله ساخت و تولید تابلوهای برق و باسداکت‌های فشار ضعیف و فشار متوسط شرکت لنا یزد است؛ این شرکت یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی کویر است و توانسته در تولید تابلو‌های فشار ضعیف و متوسط کمپکت از شرکت‌های مطرح در جهان گواهی دریافت کند. در حال حاضر لنا یزد با حضور حدود ۱۵۰ نفر از مهندسان و بهره‌گیری از تجهیزات و ماشین‌آلات به‌روز و تکنولوژی بالا و پیروی از استانداردهای جهانی ازجمله IEC و ISO  اعم  از کیفیتی و ایمنی و نیز گواهی انطباق اروپا برای صادرات محصولات (CE Mark) در تولید تابلوهای برق و باسداکت فشار ضعیف و متوسط فعال است.

در همین راستا حسام‌الدین توکلی، مدیرعامل شرکت لنا یزد با بیان اینکه در حال حاضر این شرکت برای صادرات محصولات گام‌های هرچند کوتاه برداشته و در پروژه‌های برون‌مرزی نامی از خود به‌جای گذاشته است، گفت: چنانچه حمایت‌های بیشتری از سوی برخی ارگان‌های دولتی وجود داشته باشد این گام‌ها استوارتر خواهد بود. انتظار از دولت و مسوولان، حمایت‌های ویژه از تولیدکنندگان داخلی است که این حمایت‌ها شامل اعطای وام‌های با بهره‌های بانکی کم و جلوگیری از واردات کالاهای خارجی مشابه داخل است.

وی با تاکید بر اینکه واحد تحقیق و توسعه لنا یزد با ارزیابی درخواست‌ها و مشخصات فنی محصول درخواستی مشتریان، اقدام به تطبیق و به‌روزرسانی تولیدات این شرکت با نیازهای آنها می‌کند، افزود:  ماحصل این ارزیابی بعضا اعمال برخی تغییرات در محصولات به‌عنوان‌مثال تغییر در ساختار بدنه باسداکت‌ها یا ارائه محصولات جدید اعم از تولید تابلوهای فشار ضعیف کشویی با همکاری شرکت IDS آلمان و بهره‌گیری از بهترین متدهای تولید تابلوهای کشویی یا ساخت جعبه تپ آف با قابلیت نصب کنتور به‌منظور صرفه‌جویی در استفاده از فضای ساختمان برای نصب کنتور است.

توکلی در پاسخ به این سوال که یکی از دغدغه‌های کنونی کشورها مساله ایمنی و حفاظت از بهره‌برداران است، محصولات شما چگونه این امنیت را ایجاد می‌کند، تصریح کرد: تابلوهای فشار ضعیف این شرکت با دارا بودن درجه حفاظت IP۲۰ در حالت درب باز تابلو، قابلیت ساخت تابلو در حالت بسته بودن در تا IP ۵۵ و عدم امکان دسترسی به بخش‌های برق‌دار محصول به دلیل استفاده از صفحه روبند فلزی، ایمنی لازم را برای کاربران ایجاد کرده است. علاوه بر این در تابلوهای فشار متوسط، ارت تمام ساختار تابلو و قسمت‌های فلزی میان محفظه‌ها، اینترلاک‌های مکانیکی که ترتیب عملکرد صحیح محصول را تضمین می‌‌کند، درجه‌ حفاظت IP۴X برای این تابلوها، حفاظت خاص محصول در برابر جرقه‌ داخلی - ۱ S- ۱۶ KA و نیز استفاده از جداساز فلزی محفظه‌ها و استفاده از مواد عایقی خودخاموش‌کن برای جلوگیری از انتشار آتش ضامن ایمنی کامل این محصول است. در خصوص باسداکت‌های این شرکت می‌توان گفت که این محصول در قیاس با استفاده از کابل‌ها در ساختمان از ایمنی بالاتری در برابر آتش‌سوزی برخوردار بوده و با استفاده از قطعه fire barrier در مسیر حرکت باسداکت از انتشار آتش به سایر بخش‌ها جلوگیری به عمل خواهد آورد.

وی در ادامه بیان کرد: این شرکت با داشتن خدمات پس از فروش به‌عنوان یک واحد مستقل در شرکت، به پاسخگویی درخواست مشتریان پس از تحویل کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرداخته است. توکلی در نهایت تاکید کرد: معتقدیم به‌منظور بهبود مستمر کیفیت محصولات و افزایش رضایتمندی مشتریان، نظرسنجی بهترین و کم‌هزینه‌ترین گزینه ممکن بوده که این امر در دو مرحله پس از تحویل محصول و در صورت وجود خدمات پس از فروش در سایت پروژه از مشتریان صورت می‌پذیرد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند