آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۸۴۱

 • ۲ روند معکوس کرونا در ایران

  دنیای‌اقتصاد: آخرین داده‌ها از تعداد مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا در ایران، نشان‌دهنده ۲ روند معکوس است. در روز یکشنبه، به تعداد مبتلایان ۳۸۵ نفر اضافه شد که نسبت به تعداد افراد مبتلا شده در روز شنبه، ۸۸ درصد افزایش یافته بود تا رشد تعداد مبتلایان سرعت بگیرد. از آن طرف، به تعداد هموطنانی که جان خود را از دست دادند، ۱۱ نفر افزوده شد که نسبت به میانگین رشد در ۱۰ روز اول اسفند، آرام‌تر بود که باعث پایین آمدن نسبت جان‌باختگان به مبتلایان شد.
 • سرو نامیرا

  سیدحمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه
  هجوم ویروس کرونا ذهن همه را به خود مشغول کرده است. سلامتی مردم و دفع و شکست این ویروس دغدغه و شعار همگانی شده است. تمام قابلیت‌های کشور در جهت مهار این بیماری بسیج شده و مردم با بیم و امید، هم نگران شیوع آن و هم امیدوار به مهار آن هستند. در بحبوحه این مخاطرات ناگزیر به حضور در اجلاسی در پاکستان شدم. باید راه را کوتاه می‌کردم و از سفر و توقف‌های بین راه استفاده می‌کردم.
 • تعیین دستمزد کارگران در هفته جاری

  دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از احتمال تعیین دستمزد سال ۹۹ کارگران در هفته جاری خبر داد و ابراز امیدواری کرد که حداقل دستمزد کارگران به رقم چهار میلیون و ۹۴۰ هزار تومان که معادل هزینه معیشت کارگران است نزدیک شود.
 • اخذ مجوز کتبی برای اقدامات دارای بار مالی

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: همه دستگاه‌های اجرایی برای انجام اقدامات دارای بار مالی باید مجوز کتبی این سازمان را اخذ کنند و برای متخلفان، مجازات پیش‌بینی شده است.به گزارش سازمان برنامه و بودجه کشور، در این بخشنامه که توسط محمدباقر نوبخت ابلاغ شده، آمده است: در اجرای ماده ۷۱ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و بند (ث) ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه کشور، کلیه تصویب‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها، تغییرات ضریب، جداول حقوقی و طبقه‌بندی مشاغل و افزایش مبنای حقوقی، اعطای مجوز هر نوع استخدام و به‌کارگیری نیرو، مصوبات هیات‌امنا و نظایر آن‌که دارای بار مالی هستند، در صورتی قابل اجرا است که فرآیند مندرج در برنامه ششم توسعه کشور را طی کرده باشند. همچنین این تصمیمات در صورتی قابل‌اجرا هستند که مجوز سازمان برنامه و بودجه کشور به‌صورت مکتوب مبنی بر بلامانع بودن اجرای آن صادر شده باشد. این ابلاغیه همه روسای دستگاه‌های اجرایی و مدیران مالی و ذی‌حسابان را مکلف به اجرای این بخشنامه می‌داند و در خاتمه تصریح می‌کند که تخلف از این بخشنامه تعهد زائد بر اعتبار محسوب شده و مشمول مجازات‌های پیش‌بینی شده در قوانین مربوط خواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر