آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۴ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۶۷۴

 • تعویق اکران بازار متشکل

  دنیای اقتصاد: زمان افتتاح بازار متشکل ارزی باز هم تغییر کرد. بانک مرکزی اعلام کرد این بازار در روز عید قربان شروع به کار نمی‌کند. علت تعویق زمان افتتاح «آماده نبودن بانک‌ها» عنوان شد. تاریخ جدید راه‌اندازی اعلام نشده است. اگرچه گزارش‌ها حاکی از آن است که تست گرم (معاملات واقعی با حجم پایین) در این بازار برای رفع مشکلات احتمالی در جریان است و حدود ۳۵ صرافی در این معاملات شرکت می‌کنند؛ اما برای رفع مشکلات موجود، هماهنگی نرم‌افزاری بانک‌ها و تعمیق بازار متشکل ارزی به زمان بیشتری نیاز است.
 • ساختار صندوق تامین ودیعه مسکن

  معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه اگر سازوکار تشکیل صندوق برای آخر تابستان بماند، دیگر کارآیی نخواهد داشت، گفت:با همکاری نظام بانکی و بازار سرمایه می‌توان منابع لازم برای صندوق را تجهیز کرد. محمدعلی دهقان‌دهنوی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، اظهار کرد: در ساختار پیشنهادی ما برای صندوق ودیعه مسکن، منابع مورد استفاده برای پرداخت وام طراحی شده است که بر این اساس مشخص شده که منابع از نظام بانکی و بازار سرمایه تامین شود.
 • تعداد افرادی که بیمه بیکاری می‌گیرند

  مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار با اشاره به اشتغال مجدد حدود ۱۸ هزار مقرری‌بگیر بیمه بیکاری گفت: هم اکنون حدود ۲۶۲ هزار نفر از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند. کریم یاوری در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، درباره آخرین وضعیت مقرری‌بگیران بیمه بیکاری اظهار کرد: بیمه بیکاری یک حمایت اجتماعی است و تامین اجتماعی با دریافت حق بیمه مقرر به بیمه‌شدگان مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که طبق مقررات قانون بیمه بیکاری بدون میل و اراده از کار بیکار می‌شوند، بیمه بیکاری پرداخت می‌کند. وی افزود: البته غیر از افرادی که بدون میل و اراده خود بیکار می‌شوند، بیمه‌شدگان مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که به دلیل بروز حوادث قوه قهریه و غیرمترقبه از قبیل سیل، زلزله، جنگ، آتش‌سوزی و... بیکار می‌شوند نیز مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.یاوری با بیان اینکه، پیگیری برای اشتغال مجدد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در اولویت وظایف قانونی دست‌اندرکاران اجرای قانون بیمه بیکاری است، ادامه داد: در سال ۱۳۹۷ حدود ۱۸ هزار نفر از مقرری‌بگیران بیمه بیکاری اشتغال مجدد پیدا کرده‌اند.
 • قیمت منطقی برای دلار !

  دنیای اقتصاد: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی قیمت منطقی دلار را در حدود ۸ تا ۱۰ هزار تومان اعلام کرد. هر چند نحوه محاسبه نرخ منطقی دلار از سوی این مقام مسوول مبهم است. پیش‌تر عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی در یادداشتی اعلام کرد:« اظهارات کارشناسان و برخی مسوولان محترم در مورد بازار و روند نرخ و آینده بازار ارز،نظر و تحلیل شخصی آنها است و لزوما دیدگاه‌ها و نظرات بانک مرکزی نیست.»
 • مته دکتر و مهندس در ذهن فرزندان

  ایسنا: یک کارشناس حوزه کار گفت: آنقدر عنوان دکتر- مهندسی را مثل مته در ذهن فرزندانمان فرو کرده‌ایم که به انجام کارهای یدی تمایل نشان نمی‌دهند و فکر می‌کنند اگر پشت میز بنشینند کافی است. عبدالله مختاری با انتقاد از عدم توجه رسانه‌ها و صدا و سیما به ارزش‌گذاری تمام مشاغل گفت: امروز نهادهای اجتماعی و رسانه‌ها باید به این مساله بپردازند که برای همه شغل‌ها ارزش قائل شویم و صدا و سیما در فیلم‌هایش تنها دکتر و مهندس‌ها را نشان ندهد و از همه ظرفیت‌های شغلی استفاده کند. ما در بحث ترویج فرهنگ کار ارزش‌گذاری نکرده‌ایم و همین مساله موجب شده تا نگاه به بعضی شغل‌ها تبعیض‌آمیز باشد.
 • سرنوشت مبهم ۲۷ میلیارد تومان واردات از سال ۹۵

  خانه ملت: عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: آقای رضوی که در دادگاه نیز محکوم شد در سال ۹۵ برای واردات گوشت قرمز ۲۷ میلیارد تومان تحویل گرفته که ریالی از آن را بازنگردانده است.جلال محمودزاده با تاکید بر اینکه وزارت جهادکشاورزی در توزیع کالاهای اساسی وارداتی مشکلاتی داشت و تخلفات گسترده‌ای در این زمینه صورت گرفته است، عنوان کرد: برخی از مباشران و تنظیم‌کنندگان بازار که گوشت‌های وارداتی را با نرخ آزاد در بازار به فروش رسانده‌ بودند دستگیر شدند، تعدادی از مباشران نیز نتوانستند چرخه عرضه را تکمیل کنند و باید ارزهای دریافتی را بازگردانند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر