آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۶۷۲

 • معمار معجزه اقتصادی آلمان

  دنیای اقتصاد: آیا همه کشورهایی که مسیر توسعه را کشف کردند، در نهایت به توسعه رسیدند؟ یا نه، کشف پارادایم توسعه تنها یکی از پیش‌نیازهای توسعه است؟ بررسی تجربه کشورهای فقیر و ثروتمند دنیا به این سوال پاسخ واضحی می‌دهد. کشورهایی بودند که بعد از کشف پارادایم توسعه، روی ریل توسعه قرار گرفتند و به قله‌های توسعه نزدیک شدند. در طرف مقابل، کشورهایی نیز بودند که بعد از کشف مسیر توسعه هیچ حرکتی به سمت توسعه نکردند.
 • پاسکاری حذف دهک‌های یارانه‌ای

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکید کرده است که اجرای حذف سه دهک، با مسوولیت «سازمان برنامه و بودجه» صورت می‌گیرد، در حالی که بر اساس آیین نامه اجرایی ماده ۶ تبصره ۱۴ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸، وزارت تعاون مکلف شده که نسبت به شناسایی و حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی اقدام کند.
 • نیاز نظام مالیاتی به اصلاح قوانین

  رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: یکی از زمینه‌های مهم تحول نظام مالیاتی، اصلاح قوانین و مقررات است و سازمان مالیاتی از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نمی‌کند. به گزارش «ایبِنا» امیدعلی پارسا در نشست با معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه یکی از زمینه‌های مهم تحول نظام مالیاتی، اصلاح قوانین و مقررات است، گفت: این سازمان از هیچ کوششی برای اصلاح و تنقیح قوانین و مقررات دریغ نمی‎کند. مهدی مهدی زاده نیز در ادامه این نشست بر اهمیت تنقیح قوانین و مقررات کشور تاکید و خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی کشور در این زمینه پیشگام و پیشتاز است.
 • سمینار «چیستی ارزهای دیجیتال در تجارت نوین ماینینگ»

  دنیای‌اقتصاد: اولین سمینار علمی- آموزشی «چیستی ارزهای دیجیتال در تجارت نوین ماینینگ» چهارشنبه ۱۶ مردادماه به مدت ۶ ساعت توسط گروه رسانه‌ای «دنیای‌اقتصاد» برگزار می‌شود. به گزارش گروه آموزش «دنیای‌اقتصاد» این روزها بسیاری از افراد در جست‌وجوی درآمد بیشتر به سمت ارزهای رمزپایه تمایل پیدا کرده‌اند. این بازار بکر و پرسودی است که سرمایه‌گذاری آگاهانه در آن موجب کسب سود مناسب می‌شود.
 • محبوب‌ترین روش کاریابی پرس‌وجو از دوستان

  پرس‌وجو از دوستایان و آشنایان اولین گزینه افراد برای جست‌وجوی کار است. به گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار، نتایج طرح آمارگیری نیروی کار سال ۱۳۹۷ نشان می‌دهد ۹/ ۳۳ درصد از اقدامات انجام‌شده برای جست‌وجوی کار(شغل) توسط بیکاران ۱۰ ساله و بیشتر مربوط به «پرس و جو از دوستان و آشنایان»، ۲۱ درصد «ثبت نام یا پیگیری در مراکز خدمات اشتغال و دفاتر کاریابی غیردولتی» ۷/ ۱۶درصد «درج آگهی در روزنامه یا مطالعه آگهی‌های استخدامی» ۱/ ۱۶درصد «تماس با کارفرما (صاحب‌کار)» بوده است. باتوجه به تعداد بیکاران (۳ میلیون و ۲۶۱ هزار نفر در سال ۱۳۹۷) به‌طور متوسط هر بیکار تقریبا از سه روش برای جست‌وجوی کار(شغل) استفاده کرده است. نکته قابل توجه آن است که در سال ۱۳۹۶ نیز چهار اقدام مذکور به‌عنوان عمده‌ترین اقدامات صورت‌گرفته برای یافتن شغل توسط بیکاران در کشور انجام شده است.
 • واردات کالاهای اساسی؛ ۵ برابر نیاز داخلی

  مهر: بر اساس آمارهای رسمی، برای واردات کالاهای اساسی تا ۵ برابر نیاز داخلی هم اکنون ثبت سفارش انجام شده که به تدریج در حال ترخیص از گمرکات رسمی کشور است. یک مقام مسوول در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بخش عمده‌ای از این کالاهای اساسی هم اکنون در گمرکات در حال ترخیص است و بر اساس توافقات صورت گرفته، دستور ترخیص یک میلیون تن کالای اساسی از بندر امام در هفته قبل صادر شده که به تدریج کالاهای مرتبط با آن، وارد کشور خواهند شد و به تنظیم بازار کمک خواهد کرد.
 • گوشت ارزان میهمان رستوران‌های بالای شهر

  خانه ملت: نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: گوشت‌های وارداتی باید به دست مصرف‌کننده کم‌درآمد می‌رسید، اما شاهد بودیم که بسیاری از رستوران‌های شمال تهران نیز از گوشت‌های وارداتی استفاده می‌کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر