به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌‌‌‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی با اشاره به برخی مشکلات موجود در برخی صندوق‌ها بیان کرد: یکی از سیاست‌های اصلی حل ناترازی صندوق‌ها، افزایش بازدهی سرمایه‌گذاری‌هاست.

خانی نوذری ادامه داد: در سال‌های گذشته علاوه بر محیط پرنوسان اقتصادی ایران، شاهد تغییرات جدی در ساختار جمعیتی ایران بوده‌ایم که علت اصلی چالش‌های صندوق‌های بازنشستگی است.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صندوق‌های بازنشستگی به دلیل واگذاری بنگاه‌ها به آنها، به جای پرداخت نقدی دیون دولت، تبدیل به بزرگ‌ترین بنگاه‌های اقتصادی ایران شده‌اند، افزود: با سیاستگذاری‌های واحد و یکپارچه چهار صندوق بازنشستگی فولاد، کشوری، بیمه اجتماعی روستایی وعشایری و سازمان تامین اجتماعی که زیرنظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند می‌توان به تکمیل زنجیره‌ای ارزش و افزایش سود‌آوری دست یافت.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها گفت: دو راهبرد اساسی معاونت اقتصادی وزارت مردم، افزایش بازدهی سرمایه‌گذاری و شفافیت در بنگاه‌های اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی تابعه وزارتخانه است.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این دو راهبرد اساسی معاونت با همکاری اداره کل امور بین‌الملل با هدف توسعه صادرات و همکاری با اداره کل بازرسی با هدف افزایش نظارت و شفافیت پیگیری می‌شود.

خانی نوذری افزود: برای رسیدن به این اهداف اساسی، میزهای تخصصی حمل‌ونقل، نفت و انرژی، سیمان، گردشگری، ICT و... باهدف تکمیل زنجیره ارزش و سیاستگذاری واحد و یکپارچه و هم‌افزایی بنگاه‌ها تشکیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون با هدف توسعه صادرات، نشست‌های متعددی با سفرای کشورهای مختلف در ایران برگزار شده است که این مسیر ادامه خواهد داشت.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به برخی تخریب‌ها و انتشار اخبار کذب و اتهامات علیه برخی از مدیران توانمند و خدوم مجموعه این وزارتخانه تاکید کرد: از زمان روی کار آمدن دولت انقلابی و مردمی آیت‌الله رئیسی و همچنین استقرار تیم متخصص در مجموعه وزارت مردم شاهد حجمی از تخریب‌ها، دروغ‌پراکنی‌ها و اتهامات بی‌اساس علیه اقدامات مردمی و انقلابی جمعی از مدیران متخصص، خدوم و جهادی به‌ویژه مدیرکل امور بین‌الملل این وزارتخانه بوده‌ایم.

وی ادامه داد: بستر انتشار این اخبار جعلی نیز برخی فیک‌نیوزهای مواجب‌بگیر هستند که بدون هویت مشخص روزانه به اتهام‌زنی به مجموعه‌های مختلف مشغول هستند؛ ریشه عمده این تخریب‌ها نیز کوتاه شدن دست گردانندگان فیک نیوزها از منافعی است که از بنگاه‌های اقتصادی تابعه این وزارتخانه بهره‌مند می‌شدند و اکنون در وزارت مردم این دست‌اندازی‌ها قطع شده است. خانی نوذری تاکید کرد: طبیعتا مسیر و حرکت کلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه‌های مختلف از جمله شفافیت، مبارزه با فساد و پیشبرد اهداف بلندمدت به‌ویژه در حوزه بین‌الملل نه‌تنها متوقف نخواهد شد بلکه با سرعت بیشتری در این مسیر قدم برخواهیم داشت.  وی در پایان گفت: به جد معتقدیم این تخریب‌ها و اتهامات ذره‌ای در مسیر حرکت کلی وزارت مردم تعلل ایجاد نخواهد کرد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند