واریز ۳۵۲ میلیارد تومان به حساب وزارت آموزش و پرورش

بررسی جزئیات پرداخت‌‌‌های صورت‌گرفته از این حکایت دارد که در اجرای بند ۳۹ مصارف تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، ۳۵۲ میلیارد تومان بابت فعالیت‌‌‌های پرورشی و امور تربیتی، کمک به تامین سرانه دانش‌آموزی مدارس ایثارگران، فعالیت‌‌‌های تربیت بدنی و ارتقای سلامت دانش‌آموزان، طرح جامع حمایت و ارتقای پوشش تحصیلی مناطق محروم و کمک به توان‌بخشی دانش‌آموزان مدارس استثنایی به حساب وزارت آموزش و پرورش واریز شده است.

در حوزه فعالیت‌‌‌های پرورشی و امورتربیتی نیز ۳/ ۳ میلیارد تومان بابت اتحادیه انجمن اسلامی، پنج میلیارد سازمان دانش‌آموزی، ۳/ ۳‌میلیارد بسیج دانش‌آموزی و ۲۵ میلیارد تومان کمک برای دارالقران واریز شده است. همچنین جهت بهبود فعالیت‌‌‌های آموزشی وپرورشی، ۳/ ۲۸ میلیارد تومان برای این فعالیت‌‌‌ها و در بخش تامین سرانه دانش‌آموزی بابت کمک به مدارس ایثارگران ۱۳ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

در سایر پرداخت‌‌‌ها نیز در راستای افزایش سلامت و فعالیت‌‌‌های بدنی دانش‌آموزان و همچنین تجهیز و نگهداری سالن‌‌‌های ورزشی در مدارس ۱۳۳ میلیارد، حمایت و رشد پوشش تحصیلی مناطق محروم ۱۲۶ میلیارد و برای حمایت از سازمان آموزش و پرورش استثنایی ۱۶ میلیارد تومان به حساب وزارت آموزش واریز شده است.

   اختصاص ۲۴۲ میلیارد تومان برای هوشمندسازی مدارس

در مدت اخیر ۲۴۲ میلیارد تومان هم از محل درآمد هدفمندی برای هوشمندسازی و تجهیزات آموزشی مدارس و هنرستان‌ها اختصاص یافته است. این پرداخت در راستای اجرای بند ۳۹ جدول تبصره ۱۴، برای خرید تبلت دانش‌آموزان بی‌بضاعت، هوشمندسازی مدارس، خرید تجهیزات هنرستان‌‌‌ها و مدارس کاردانش و تامین و تعمیر سیستم سرمایشی و گرمایشی و تجهیزات آموزشی و کمک‌آموزشی، به حساب سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور واریز شده است.

همچنین به‌منظور خرید تجهیزات هنرستان‌‌‌ها و مدارس کاردانش ۶۶ میلیارد، برای خرید تبلت دانش‌آموزان بی‌بضاعت و هوشمندسازی مدارس ۱۶۶ میلیارد و برای تامین و تعمیر سیستم سرمایشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی۱۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

   پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان برای پیشگیری از آسیب‌‌‌های اجتماعی

دیگر پرداخت‌‌‌های صورت‌گرفته طبق تبصره هدفمندی برای دانش‌‌‌آموزان، مبلغ ۱۵۰میلیارد تومان است که به اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان اختصاص داده شده است. این پرداخت طبق اجرای بند ۲۱ مصارف جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه صورت گرفت، به طوری که در قانون بودجه سال‌جاری، ۵۰۰میلیارد تومان از بخش مصارف برای فعالیت فرهنگی و اجتماعی به منظور پیشگیری از آسیب‌‌‌های اجتماعی از طریق اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان پیش‌بینی شده که در این مرحله ۱۵۰میلیارد تومان به حساب وزارت آموزش و پرورش واریز شده است. همچنین ۵۰میلیارد تومان به صورت اسناد خزانه برای اجرای این فعالیت‌‌‌ها به حساب وزارت آموزش و پرورش پرداخت شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند