چشم‌انداز افزایش قیمت پیش روی اتریوم

یک نهنگ اتریوم (سرمایه‌گذارانی که دارای مقدار قابل توجهی رمزارز هستند) ۱۶ هزار و ۴۴۹ اتریوم را که ارزش آن حدود ۵۰/۳ میلیون دلار می‌شود، از صرافی رمزارز بایننس خارج کرده است. این مبادله در زمانی انجام شده که قیمت این ارز دیجیتال توانسته بار دیگر به بالاتر از سطح ۳ هزار دلار صعود کند.

خبر مرتبط
قیمت بیت کوین و اتریوم امروز چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳| بیت کوین گران شد

امروز قیمت بیت کوین روند صعودی را دنبال کرده است و ارزش هر واحد آن به ۵۹,۱۸۰ (پنجاه و نه هزار و یکصد و هشتاد ) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۲.۶۴ درصدی داشته است.

به نوشته کوین تلگراف، زمان انجام این مبادله قابل توجه است، چراکه انتظار می‌رود در هفته آینده صندوق‌های قابل معامله اتریوم با قیمت لحظه‌ای (ETF)، فعالیت خود را در آمریکا آغاز کنند. حساب کاربری «اسپات آن‌چِین» در ایکس این سوال را مطرح کرده که آیا این انتقال بزرگ یک سیگنال صعودی برای اتریوم است یا یک سیگنال نزولی.

آغاز فعالیت ETFهای اتریوم می‌تواند علاقه سازمان‌ها و سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال را افزایش دهد و به شکل بالقوه باعث بالاتر رفتن قیمت آن شود.

در همین حال، با نزدیک شدن به راه‌اندازی احتمالی صندوق‌های قابل معامله (ETF) بر پایه اتریوم، رقابت میان حامیان این نوع از صندوق‌ها رو به افزایش است. در تاریخ ۹ جولای‌ (۱۹ تیر)، شرکت‌های اینوسکو و گلکسی با ثبت سندی در نزد نهادهای نظارتی ایالات متحده، کارمزد مدیریتی ۰/۲۵ درصدی را برای صندوق Invesco Galaxy Ethereum ETF تعیین کردند.

سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا در ماه می چراغ سبز خود را به فعالیت ETFهای اتریوم نشان داد. با این حال، سرمایه‌گذاران بین ۲۴ تا ۲۹ ژوئن (۴ تا ۹ تیر) ۶۱ میلیون دلار را از محصولات سرمایه‌گذاری اتریوم خارج کردند. این امر باعث شد میزان کلی خروج سرمایه این محصولات در پایان ماه ژوئن به ۱۱۹ میلیون دلار برسد.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز چهارشنبه (۲۰ تیر) از ۵۷ هزار و ۳۷۶ دلار تا ۵۹ هزار و ۳۹۳ دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت ۱۹:۳۸ به وقت ایران، ۵۷ هزار و ۸۷۹ دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۳۶۰ دلار افزایش یافته است.

ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶/۸۷ میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته قبل، حدود ۴ درصد کاهش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۳ هزار و ۲۶ دلار تا ۳ هزار و ۱۲۵ دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت ۱۹:۳۹  به وقت ایران، ۳ هزار و ۱۳۹ دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود ۷۰ دلار بیشتر شده است.

ارزش معاملات دومین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴/۰۷ میلیارد دلار بوده و ارزش آن نسبت به یک هفته قبل، حدود ۶ درصد کاهش یافته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.