حملات موشکی مسکو به کی‌یف + آمار تلفات

مقامات اوکراینی مدعی هستند که این حمله به یکی از بیمارستان‌های مهم کودکان در کی‌یف بوده است.

به ادعای مقامات اوکراین، موشک‌های روسیه به بیمارستان کودکان در کی‌یف اصابت کرده و دستکم سه کشته دیگر در سایر نقاط پایتخت اوکراین برجای گذاشته است. یک حمله دیگر امروز روسیه هم در مرکز اوکراین حداقل ۱۰ کشته بجای گذاشته است.

براساس اعلام مقامات اوکراینی، این یکی از بدترین حملات روسیه به اوکراین بوده است. ویتالی کلیچکو شهردار کی‌یف نیز در حالی که نزدیک ساختمانی به شدت آسیب دیده ایستاده بود، ادعا کرد: می‌توانید ببینید: این یک بیمارستان کودکان است.

مقامات اوکراینی می گویند که این حمله با موشک‌های مافوق صوت «کینژال» که یکی از پیشرفته‌ترین تسلیحات روسیه بشمار می‌رود، انجام گرفته است.

ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهوری اوکراین نیز در همین زمینه مدعی شد که روسیه پنج شهر را با بیش از ۴۰ موشک از انواع مختلف هدف قرار داده و به ساختمان‌های مسکونی و زیرساخت‌های غیرنظامی را هدف قرار داده است.

آندری یرمال رئیس دفتر رئیس‌جمهوری اوکراین نیز گفت: این حمله در زمانی رخ داد که بسیاری از مردم در خیابان‌های شهر حضور داشتند.

رویترز در پایان خاطرنشان کرده است که حمله امروز دوشنبه در آستانه نشست سه روزه ناتو در واشنگتن رخ داده؛ نشستی که قرار است در آن بر چگونگی حمایت خدشه ناپذیر ائتلاف غرب از اوکراین تاکید گردد و به اوکراینی‌ها امیدواری دهد که کشورشان می تواند از بزرگترین نبرد در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم عبور کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.