تبریک وزارت خارجه ایتالیا به پزشکیان/ امیدواری برای برقرار صلح در منطقه

ادموند چیریلی در سخنانی که در نشریات ایتالیایی منتشر شد، گفت: «من صمیمانه‌ترین تبریکات خود را به مردم و دولت ایران به مناسبت انتخاب رئیس جمهور جدید جمهوری اسلامی ایران ابراز می‌کنم. به امید اینکه بتوانیم برای برقراری صلح و ثبات در منطقه به ویژه در خلیج عدن و به طور کلی خاورمیانه همکاری کنیم.»

وی اضافه کرد: «امیدوارم که در دوران ریاست جمهوری جدید، روابط دیپلماتیک تقویت شود؛ به این امید که روابط سنتی و دیرینه دوستی میان دو ملت بزرگ ما به دولت‌های ایتالیا و ایران کمک کند تا برای مقابله با چالش‌های جهانی که در سال‌های آینده پیش روی ما است، بهتر با هم همکاری کنند.»

این دیپلمات ایتالیایی در پایان افزود: «در این راستا، صمیمانه ترین آرزوی موفقیت را برای رئیس جمهور جدید ایران در انجام وظایف خطیری که مردم به او محول کرده‌اند، ابراز می‌دارم.»

به گزارش ایرنا، مسعود پزشکیان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موفق شد با کسب ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رای نهمین رئیس جمهور ایران شود. به گفته سخنگوی هیات رئیسه مجلس، مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب نیمه اول مرداد برگزار می‌شود. تاکنون بسیاری از رهبران جهان با ارسال پیام‌هایی پیروزی پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفته‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.