افشاگری آکسیوس درباره مذاکرات آتش بس غزه

یک رسانه آمریکایی اعلام کرد که مذاکرات آتش بس هفته آینده با حضور میانجی‌گران و هیأت صهیونیستی و رئیس سیا در دوحه برگزار می‌شود.

خبر مرتبط
ارتش اسرائیل کوتاه آمد/ آماده پذیرش آتش بس به هر قیمتی هستیم

در حالیکه برخی منابع اسرائیل از افزایش امیدها برای آتش‌بس و توافق با حماس خبر داده‌اند، ارتش اشغالگر نیز از هرگونه آتش‌بسی استقبال کرده است.

تارنمای آمریکایی آکسیوس اعلام کرد که مدیر سازمان سیا هفته آینده به دوحه سفر می‌کند تا درباره جزئیات مذاکرات با حماس برای مبادله اسرا و آتش بس فوری با نخست‌وزیر قطر و هیأت مذاکره کننده اسرائیلی که به مذاکرات خواهد پیوست، دیدار و رایزنی کند.

از سوی دیگر یک مقام صهیونیستی اعلام کرد که یک هیأت اسرائیلی به مذاکرات آتش بس در دوحه همزمان با حضور رئیس سیا ملحق خواهد شد.

نشریه آمریکایی نیویورک تایمز نیز گزارش داد که فرماندهان نظامی ارتش اشغالگران نیز بر این باورند که حتی اگر حماس در قدرت باقی بماند، مبادله اسرا مناسب‌ترین شیوه برای آتش بس است.

وبگاه عبری یدیعوت آحارونوت نیز به نقل از منابع آگاه درباره نتایج مذاکرات روز جمعه هیأت صهیونیستی به ریاست رئیس موساد در دوحه از فضای مثبت مذاکرات خبر داد و عنوان کرد که تلاش‌ها برای کاهش شکاف‌ها و پیشرفت در مذاکرات آتش بس ادامه خواهد یافت.

وبگاه عبری افزود: رئیس موساد به میانجی‌گران اعلام کرده که برای ادامه مذاکرات باید حماس اصول کلی توافق را بپذیرد.

پیشتر نیز نیویورک تایمز گزارش داده بود که بنیامین نتانیاهو در گفت‌وگو با برخی نمایندگان کنست درباره توقف جنگ ابراز تمایل کرده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.