ارتش اسرائیل کوتاه آمد/ آماده پذیرش آتش بس به هر قیمتی هستیم

از روز گذشته همزمان با ارسال پاسخ حماس به پیشنهاد کشورهای قطر و مصر امیدها برای آتش‌بس در غزه افزایش یافته است، پاسخی که در کابینه نتانیاهو نیز بررسی شده و هنوز رژیم تل آویو واکنش رسمی نداده است؛ با این حال رسانه‌های اسرائیلی پاسخ حماس را مثبت ارزیابی کرده‌اند.

در این میان یک مقام ارتش اسرائیل به شبکه ۱۴ این رژیم گفت: «فرماندهی ارتش آماده پذیرش هرگونه معامله با حماس به هر قیمتی است و آنچه مهم است توقف جنگ است».

خبر مرتبط
نتانیاهو به بایدن: مذاکرات با حماس برای تبادل اسرا از سر گرفته خواهد شد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به صورت تلفنی درباره جنگ غزه و شرایط منطقه گفتگو و رایزنی کردند.

او گفت که ارتش اسرائیل نوع حملات هوایی در غزه را تغییر خواهد داد و این حملات تنها برای هدف قرار دادن اهداف خاص انجام خواهد شد. این فرمانده ارشد بدون ذکر نام خود اذعان کرد که اینگونه حملات به پیروزی علیه حماس منجر نخواهد شد.

در این راستا خبرگزاری رویترز  پنجشنبه به نقل از مسئول اسرائیلی مدعی شد که پیشنهادی که حماس ارائه کرده است، پیشرفت خیلی زیادی دارد.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز نوشت که دیوید بارنع، رئیس موساد سرزمین‌های اشغالی را به مقصد دوحه قطر ترک کرده و مسئولان امنیتی در رژیم اسرائیل از این می‌ترسند که امثال بن گویر و اسموتریچ به دلایل سیاسی، در فرایند دست یابی به توافق آتش بس سنگ اندازی کنند.

همزمان پایگاه آکسیوس به نقل از مسئولین آمریکایی مدعی شد پاسخ حماس پیشرفتی چشمگیر را ایجاد و زمینه از سرگیری مذاکرات به منظور بحث بر سر جزئیات بیشتری که می تواند به حصول یک توافق منجر شود، تقویت کرده است.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.