اوج بار مصرف برق در تهران/کدام مشترکان قبض برق صفر دریافت کردند؟

کامبیز ناظریان مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران در برنامه شبکه تهران با بیان اینکه دو اوج بار مصرف برق در تهران داریم گفت: یک اوج بار در روز است که از ساعت ۱۱ شروع تا ساعت ۱۸ ادامه دارد و یک اوج بار هم  از  ساعت ۲۰ تا ۲۳  ادامه دارد که این دو اوج بار بیشترین میزان مصرف برق در آنجا رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: مهم‌ترین بخش مدیریت مصرف و تمامی برنامه‌های پشتیبای برای کنترل این دو قله مصرف برق است که باعث ایجاد نیروگاه‌های می‌شود که بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ ساعت اوج بار مصرف برق طراحی می‌شود.

ناظریان اظهار کرد: در فصول زمستان و تابستان سهم سامانه‌های سرمایشی و بار مصرفی که به شبکه اضافه می‌شود ۴۵ درصد است به طوری که  مصرف کل شهر تهران و کشور به سامانه‌های سرمایشی مربوط می‌شود و مهم‌ترین بحث  این بخش  آن است که برای سه تا ۴ ماه چه میزان ظرفیت برق برای سامانه‌های بارشی تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بیان کرد: ۱۵۰ هزار مشترک ما هزینه برق صرف شده آنها صفر شده است چرا که یک میلیون و ۲۰۰ هزار قبض برق از خردادماه تا به امروز صادر شده که از این تعداد حدود ۵۸۰ هزار مشترک مشمول پاداش شدند که ۱۵۰ هزار مشترک از آنها صفر بوده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.