رشد 52 درصدی حجم معاملات تجارت الکترونیکی

امین کلاهدوزان -رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی- با اشاره به رشد قابل توجه و صعود چشم‌گیر تجارت الکترونیکی در سه ماهه اول سال ۱۴۰۳ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، اظهار کرد: با استقبال فوق العاده و همراهی همه صاحبان کسب و کار، حجم معاملات تجارت الکترونیکی کشور در سه ماهه اول به ۹۶۴ همت رسید که نسب به سال قبل ۵۲ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینمادهای صادر شده در مدت مذکور، تصریح کرد: با رشد ۴۶ درصدی صدور اینماد به نسبت مدت مشابه، اکنون بیش از ۲۲۸ هزار اینماد فعال در سطح کشور وجود دارد.

کلاهدوزان همچنین با اشاره به امضای الکترونیکی صادره در این مدت، گفت: صدور بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار امضای الکترونیکی یعنی رشد قریب به ۶۱ درصدی نسبت مدت مشابه سال گذشته، عنوان کرد: این مسئله نشان از توجه و استقبال مردم و کسب و کارها از این خدمت مهم و راهبردی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی دارد.

خبر مرتبط
آمار رئیس کل گمرک از میزان تجارت خارجی/ صادرات نفتی به چند میلیارد دلار رسید؟

رئیس کل گمرک اعلام کرد: میزان صادرات غیر نفتی کشور در سه ماهه امسال با افزایش ۷.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۱۳.۵ میلیارد دلار رسیده است.

وی بیان کرد: برداشتن موانع موجود بر سر راه کسب و کارها، تسهیل‌گری و توسعه بازارهای جدید از مهم ترین رویکردهای این مرکز است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.