سخنان جلیلی در جمع مردم کردستان /عده‌ای جان مردم را در ازای امضای FATF گروگان گرفته بودند

سعید جلیلی ظهر امروز در جمع مردم استان کردستان که در سالن آزادی این شهر برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و ابراز خرسندی و قدردانی از حضور تک تک مردم اظهار داشت: خیلی خوشحالم که بار دیگر در این استان عزیز، فرهنگی و اصالت ایران و مردمان اصیل حضور یافته‌ام‌.

وی گفت: در چند سال گذشته توفیق حضور در استان کردستان‌، جمع دانشجویان، مرز باشماق و کوله‌بران که کسی حرف آنان را نشنیده بود، حضور داشته و با مسائل و مشکلات و آسیب‌های این خطه آشنایی دارم؛ همان قدر که با ظرفیت، فرصت‌ها و سرمایه‌های مادی و معنوی استان کردستان آشنا هستم‌ با مشکلات نیز آشنایی دارم؛ اگر صحبت می‌کنید که در ۵ سال آینده باید یک جهش بزرگ داشته باشیم و چون یک جهان فرصت داریم، باید یک ایران جهش داشته باشیم، برخی‌ها می‌گویند شاهد بیاورید، که شاهدش همین کردستان است که پر از دریایی از استعدادها و ظرفیت‌هاست.

جلیلی بیان کرد: اگر در استان کردستان، دریایی از فرصت‌هاست باید سنندج نیز جهش کردستان باشد؛ باید تمام سرمایه‌ها احساس یاس و ناامیدی و بیکاری نکنند بلکه در کنار فرصت‌های بزرگ که خود مردم هستند، احساس خوشحالی کنند؛ کردستان محلی است که چگونه اقوام و مذاهب مختلف نقش زیبای ایرانی و وحدت اسلامی را به جهان نشان دهد، این تنوع قومیتی این را به ما نشان می‌دهد که هر کدام از اینها برای ایران عزیز یک فرصت است.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: شهید شیخ‌الاسلام که چند سال قبل از فوتش خدمتشان رسیدم، نشان داد که می‌توان وحدت را در این استان به دنیا نشان داد، دشمنان به‌خاطر همین ساکت نمی‌نشینند و یک روز به اسم مذهب و حمایت از کردها و مردم اشک می‌ریختند، ۷ تیر ماه سال ۶۶ آمدند و سردشت و کوچه و خیابان و زن و مردم را بمباران کردند اما بیانیه‌ای ندادند و سکوت کردند؛ بدخواهان کرد، فارس، لر، ترک و ترکمن نمی‌شناسند و به محض فرصت، همه را مورد بدترین آماج حملات خود قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه در دولتمان جهشی در شان ملت ایران حاصل و قدرتمان را به رخ تمام دنیا می‌کشانیم، خاطرنشان کرد: باید یک ایران فرصت و جهش داشته باشیم، این ممکن نیست مگر برای هر ایدانی یک ایفای نقش داشته باشیم، این وضعیت با عدالت و به دور از تبعیض ایجاد می‌شود.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه باید رای مردم را جلب کنیم و همه‌‌ از حق انتخاب برخوردار شوند، گفت: این افتخار جمهوری اسلامی است که همه دنیا چشم به راه انتخاب هستند و منتظرند ببینند که ملت ایران چه کسی را انتخاب می‌کنند، این حق مردم است که پای صندوق‌های رای سرنوشت را انتخاب می‌کنند.

وی ادامه داد: این حق تنها نباید به خاطر انتخابات باشد بلکه باید در اقتصاد نیز باشد، نمی‌شود که عده‌ای نجومی از فرصت‌ها برخوردار باشد، و بقیه هیچ، نمی‌شود که ۵۰ درصد مردم از تسهیلات برخوردار شودند و مابقی استفاده نکرده باشند. 

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: اکنون در آستانه انتخاب بسیار مهمی هستیم؛ عده‌ای می‌گویند اگر مسائل کشور را حل کنیم و با توافق به این هدف برسیم، ۱۱ سال قبل دیدیدم و امتیازات را دادند، ۱۵ بار در گزارشات تایید کردند که ایران به تعهدات خود عمل کرده اما آنها به دو تعهد نیز عمل نکردند؛ زیر میز زدند و از کل تدافق خارج شدند، اکنون نیز همان آقایان می‌خواهند آن دولت را سرکار بیاورند. در ۸ سال رشد کشور صفر شد، آمار بالای بیکاری در کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی افزایش یافت. دلار ۳۰ هزار تومان شد.

جلیلی با بیان اینکه بدترین شرایط را در ۸ سال دولت روحانی داشتیم، ادامه داد: اما دولت رئیسی مسیر را عوض کرد بلکه فروش نفت ایران چند برابر شد و دشمنان به موفقیت های ایران در ۳ سال گذشته اذعان دارند؛ اما عده‌ای خودتحقیر می‌گویند دشمن نخواست ایران را اذیت کنند. رویکرد آقایان نمی‌توانیم و نمی‌شود است و شهید رئیسی زمانی دولت را تحویل کرد که جان باختگان کرونا به روزی ۷۰۰ نفر رسیده بود؛ آقایان می‌خواستند آب خوردن ملت را به برجام وFATF گره بزنند.

وی ادامه داد: شهید رئیسی پروژه های ناتمام زیادی را در همین استان کردستان به پایان رساند؛ امروز فرصت های بسیاری در کردستان داریم؛ چرا باید جوان کرد کولبری کند، جوان کرد باید امروز یک واردکننده و صادرکننده باشد نه اینکه دنبال کولبری باشد؛ اگر از یک جهان فرصت صحبت میکنیم یک دریا از توامندی است و هر جوان ما که استعدادی دارد قطعا در جهت پیشرفت استان و کشورش از وی استفاده خواهد شد.

جلیلی با بیان اینکه مردم کردستان مرزبابان ایران هستند، گفت: امروز شما باید به تمام وجود "بژی کردستان" و در تمام فرصت های جدید را برای کشور بسازید و اگر امروز میگوییم برنامه داریم،گرانی باید برچیده شود؛ باید به رشد ۸ درصد برسیم. امروز دانشمندان و جوانان متخصصان ایران زمین در عرصه های مختلف از توانمندی های بلایی برخوردارند؛ با ۳۵ سال تجربه کار سیاسی به شما میگویم که امروز بهترین اقتدار دفاعی را داریم.

وی افزود: آنان می‌گفتند نمی‌توانید دو بشکه نفت هم بفروشید اما اکنون دو میلیون بشکه نفت می‌فروشیم‌. عده‌ای در داخل می‌گویند نمی‌توان مشکلات کشور را حل کرد و چند سال رشد منفی به بار آوردند اما شهید رئیسی اینها را حل کرد؛ در سه سال گذشته وقتی شهید رئیسی دولت را در دست گرفت؛ روزی ۷۰۰ نفر به خاطر کرونا فوت می‌کردند اما با تعامل با دنیا واکسن وارد شد و بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام را به پایان رساند و انجام داد.

وی ابراز داشت: در بانه و مریوان جوانان زیادی مشغول کوله‌بری هستند در حالی‌که مرز‌ باشماق فرصت برای توسعه ارتباطات با عراق است. نباید کردستان با این همه فرصت‌ها  یک صادرکننده مهم تجاری شود.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: باید ایران و کردستان یک صادرکننده شود، وقتی چند سال گذشته در مرز باشماق حضور یافتم بسیار خوشحال شدم که تعاونی‌های صادرات را دیدم؛ یک جهان فرصت است؛ اگر هر دختر و پسران ما احساس می‌کنند یک توانمندی دارند باید از ظرفیت آنان استفاده شود، این رویکرد دولت ماست، دولت وظیفه دارد این ظرفیت و بستر را فراهم کند.

وی  خاطر نشان کرد: اگرچه شاهد برخی مشکلات گرانی، تورم و بیکاری در کشور هستیم و کسی آن را منکر نمی‌کند اما ضعف با ضعف حل نمی‌شود بلکه ضعف را با قدرت می‌توان برطرف کرد؛ باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد؛ اگر می‌گوییم می‌توان در کشور جهش ایجاد کرد چون برنامه داریم؛ باید در ۴  سال آینده رشد ۸ درصدی در کشور داشته باشیم؛  روحیه ایرانی به قله‌ها نگاه می‌کند و به حداقل‌ها راضی نمی‌شود و نمونه آن نیز وجود همین جوانان فارغ‌التحصیل توانمند است.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: امروز ملت در نقطه‌ای است که بیش‌ترین اقتدار را در طول تاریخ داشته و نه تنها در منطقه بلکه در جهان موثر و نقش‌آفرینی می‌کند؛ در هوش مصنوعی باید حرکت‌هایی را انجام دهیم تا قدرت‌های دنیا دوباره محدودیت ایجاد نکنند؛ در کشور و کردستان یک دنیا فرصت از جمله کشاورزی و محصولات تولیدی توت فرنگی و... وجود دارد که می‌توان با توسعه کلی فرصت شغلی ایجاد کرد. روسیه سالانه بیش از ۱۱ میلیارد دلار محصولات کشاورزی تولید می‌کند که می‌توان این بازار را به روی کردستان باز کرد. می‌توان از ظرفیت کشور عراق استفاده کرد.

جلیلی عنوان کرد: گردشگری، معادن و مرزها در استان فرصت و پتانسیل برجسته و سرآمد و هر کدام از آنها می‌تواند دریایی درآمدزایی و ارزآوری برای کشور و کردستان ایجاد کند، با برنامه‌ریزی می‌توانیم به این هدف برسیم.

این کاندیدای انتخابات ابراز داشت: امید که همه با هم مسیر پیشرفت و توسعه را ادامه دهیم؛ نباید تبعیض قائل شویم؛ در همین کردستان باید نیروهای بومی اولویت و مورد توجه قرار گیرند؛ همین مردمی که مجاهدت‌های خاموش را در هشت سال دفاع مقدس خلق کردند.

انتهای پیام/.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.