ریزش شدید تعدادحامیان بایدن/ چند درصد آمریکایی ها از حزب دموکرات ناامید شدند؟

یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان داد که ۷۵ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند که شانس حزب دموکرات برای پیروزی در رقابت‌های ریاست جمهوری اگر نامزدی غیر از جو بایدن، رئیس جمهور کنونی معرفی کند، بیشتر می‌شود.

بر اساس گزارش القدس العربی، بنابر نظرسنجی انجام شده توسط شبکه آمریکایی سی ان ان که نتایج آن روز سه شنبه اعلام شد، ۴۹ درصد از شرکت کنندگان از دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه و ۴۳ درصد از نامزد دموکرات بایدن حمایت خود را اعلام کردند.

نتایج این نظرسنجی نشان داد که ۳۴ درصد از شرکت کنندگان، ریاست جمهوری بایدن را دوست داشتند، در حالی که ۵۸ درصد او را مناسب برای ریاست جمهوری نمی‌دانستند. پس از مناظره‌ای که در شب ۲۷ ژوئن بین ترامپ جمهوری خواه و بایدن دموکرات پخش شد، مقامات حزب دموکرات و حامیان آن بر این باور بودند که بایدن از رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری کناره گیری کند.

بایدن در طول نامزدی برای دور دوم ریاست جمهوری خود نتوانست نگرانی‌های مربوط به سن خود را برطرف کند و پس از مناظره مورد انتقاد شدید قرار گرفت. او اعتراف کرد که وضعیت سلامتی‌ او دیگر مثل قبل نیست، اما همچنان بهترین گزینه در برابر ترامپ است و اعلام کرد که از رقابت در انتخابات ریاست‌جمهوری که قرار است در ۵ نوامبر(۱۵ آبان) برگزار شود، کناره‌گیری نمی‌کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.