آخرین خبر از وضعیت زائران فوت‌شده در عربستان

ستاد عملیات مکه با اشاره به حضور نیمی از زائران ایرانی در عربستان گفت: تا کنون ۹ نفر از زائران فوت‌شده در حج به ایران منتقل شده‌اند و زمینه انتقال اجساد دو زائر دیگر به کشور فراهم شده است و ۱۲ زائر جان‌باخته نیز در عربستان به خاک سپرده شده‌اند.

بنابر اعلام این ستاد، جمعیت زائران ایرانی در مدینه نیز با خروج روزانه حدود دو هزار زائر نفر از این شهر، بخ حدود یک هزار و ۷۹ نفر رسیده است.

زائران ایرانی «مدینه بعد» پس اقامت پنج روزه در شهر مدینه و زیارت مسجدالنبی و ائمه بقیع به تهران منتقل می‌شوند.

براساس اطلاعیه این ستاد، تا بامداد چهارشنبه، ۱۴۵ پرواز از فرودگاه مدینه و ۳۳ پرواز از فرودگاه جده به مقصد ایران انجام شده است. همچنین ۴۱ هزار و ۷۳۵ نفر از زائران و عوامل کاروان‌ها به ایران منتقل شده‌اند که ۷ هزار و ۳۸۶ نفر در قالب ۵۳ کاروان از فرودگاه جده از عربستان خارج شده‌اند. همچنین تعداد زائران حاضر در مکه تا نیمه شب گذشته (چهارشنبه ۱۳ تیرماه) ۳۴ هزار و ۲۹۰ نفر در قالب ۲۵۱ کاروان بود.

ستاد عملیات مکه زیر نظر سازمان حج و زیارت، همچنین تعداد زائران فوت‌شده در عربستان را ۲۵ نفر اعلام کرد و توضیح داد که پیکر ۹ نفر از جان‌باختگان تاکنون به ایران منتقل شده‌اند و ۱۲ پیکر هم دفن شده و زمینه انتقال دو پیکر دیگر به کشور نیز فراهم شده است.

پروازهای بازگشت حجاج ایرانی از طریق دو فرودگاه مدینه و جده از یکم تیرماه آغاز شده و قرار است در اوایل ماه محرم پایان یابد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.