روسیه: مذاکره غرب درباره صلح اوکراین فریب است

سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز –چهارشنبه– گفت تا زمانی که «شکست روسیه» اولویت راهبردی غرب باشد، هیچ یک از اظهارات آنها درباره صلح اوکراین منطقی نخواهد بود.

راشا تودی به نقل از سخنگوی وزارت خارجه روسیه گزارش کرد: «درگیری اوکراین توسط هدف غرب مبنی بر شکست راهبردی روسیه هدایت می‌شود و آمریکا و متحدانش صراحتا این موضوع را عنوان کرده‌اند. غرب عملا به دنبال نابودی روسیه و اتمام موجودیت آن است.»

خبر مرتبط
روسیه اسرائیل را تهدید کرد/ آماده رویارویی با عواقب خاصی باشید اگر..

نبنزیا هشدار داد: در صورتی که اسرائیل با طرح ادعایی تامین سیستم‌های دفاع هوایی ساخت آمریکا به کی‌یف پیش رود، باید آماده رویارویی با عواقب خاصی باشد.

زاخارووا در ادامه تاکید کرد سیاستمداران بابصیرت در اتحادیه اروپا می‌توانند جایگاهی که به کشورهایشان در برنامه آمریکا مبنی بر شکست راهبردی روسیه اختصاص داده شده، ببینند و این جایگاه شبیه به یک «قربانگاه» است.

این اظهارات دیپلمات روسی پس از آن عنوان شد که «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان روز سه‌شنبه در سفری غیرمنتظره به کی‌یف رفت و با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین دیدار کرد.

او طی دیدار گفت: «جنگی که شما در حال حاضر تجربه می‌کنید تاثیر بسیار شدیدی بر امنیت اروپا دارد. من از شما می‌خواهم تا در نظر بگیرد آیا ممکن است پیش از مذاکرات صلح، آتش‌بس را بپذیرید؟»

خبر مرتبط
پیام هشدار آمیز روسیه به آمریکا/نه می‌بخشیم نه فراموش می‌کنیم

«دیمیتری مدودف»، معاون رئیس شورای امنیت ملی و رئیس جمهور سابق روسیه در یک سخنرانی در دوازدهمین مجمع حقوقی بین‌المللی در شهر سن پترزبورگ بیان کرد: «این که آمریکا فکر می‌کند جنگ سرد را پیروز شده یک خطای بسیار جدی است. آمریکا پیروز جنگ سرد نبود.»

آنچه زلنسکی پاسخ داده هنوز معلوم نیست.

مجارستان برخلاف بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارسال هرگونه سلاح مرگبار به اوکراین را رد کرده و بر یک راه‌حل مسالمت‌آمیز برای این درگیری متمرکز است. این کشور هم‌چنین از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه بارها به شدت انتقاد و نخست‌وزیر آن، تحریم‌ها و محدودیت‌های مذکور را یک «شکست» توصیف کرده که صرفا بحران انرژی را بدتر می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پایان با اشاره به جایگاه اقتصادی اروپا افزود: «آینده تلخ اروپا در وضعیت اقتصاد آن مشهود است. آنچه در اروپا رخ می‌دهد، بحران، فروپاشی یا از دست دادن موقعیت نیست، بلکه کاملا فاجعه است.»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.